Kdo nemá v hlavě nasráno... Ringo Čech květnatě vítá Merkelovou a zapuzuje profesora Putnu a další "idioty"

24.08.2016 20:44

ROZHOVOR „Jediný, kdo jí řekne, co si opravdu myslí, bude Miloš.“ „Protože je ale neprůstřelná a omyvatelná, tak to s ní ani nehne.“ Hudebník, malíř a bývalý poslanec František Ringo Čech má naprosto jasno ve scénáři, podle kterého se bude odehrávat návštěva německé kancléřky Angely Merkelové. „Silně připomíná návštěvu soudruha Brežněva před vpádem vojsk,“ podotkl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz a také objasnil, jakou verzi výstupů z jednání předhodí voličům premiér Bohuslav Sobotka. Mimo jiné Ringo Čech dodává: „Všichni, kdo nemají v hlavě nasráno, věděli, že dohoda s Tureckem nebude fungovat.“

Kdo nemá v hlavě nasráno... Ringo Čech květnatě vítá Merkelovou a zapuzuje profesora Putnu a další "idioty"
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Do Prahy po letech míří německá kancléřka Angela Merkelová. Co se dá od její návštěvy očekávat?

Vím, co tady paní kancléřka chce. Všichni, kdo nemají v hlavě nasráno, věděli, že dohoda s Tureckem nebude fungovat. To je nesmysl a vyhozený prachy. Když opomineme peníze, které Unie dala Turecku, a tím je vyhodila, je dnes už i těm největším hlupákům jasné, že Turci imigranty pustí.
Merkelová chce kvóty. Přišla přemlouvat Sobotku, aby prostě přijal kvóty. Sobotka prohlásil, že kvóty nechceme, ale Merkelové řekne, že je pokorně přijmeme, a ještě u toho bude klečet. 

Anketa

Máte rádi Angelu Merkelovou?

4%
96%
hlasovalo: 15648 lidí

Takže nevěříte premiérovi v tom, co říká veřejnosti?

Chce zůstat oblíbeným premiérem. Budou vzdorovat Slováci a další, ale my budeme vzdorovat jen mediálně. V podstatě na její podmínky přistoupí a občané se to nedozvědí.

V České republice by s otevřeně souhlasným postojem ke kvótám a schvalováním politiky Merkelové Sobotka moc politických bodů nezískal…

Proto bude prohlašovat, že řekl, že nechceme žádné kvóty, ale já mu nevěřím. Nakonec se najde nějaký důvod, proč musíme vzít omezený počet imigrantů. Pak začne vysvětlovat, že jich nebude tisíc, ale jen tři sta, a ve skutečnosti jich přijde deset tisíc. To všichni vědí.  

V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jste před časem mimo jiné zmínil: „Merkelová už to má stejně spočítaný! Oni ji soudruzi v její vlastní straně brzy hodí přes palubu. Ale to je málo, zasluhuje si větší trest!“ Už ale nezaznělo, jaký trest? A kolik času kancléřce dáváte?

V Evropské unii jde všechno pomalu a záležitosti se řeší, až je věc ztracená a napůl beznadějná. Pro ni je největší trest, že bude muset odejít. Odejde s hanbou a přijde doba, kdy nebude moct ani vycházet na ulici. To je otázka tří nebo pěti let.

Když vezmeme delší časový horizont. Jak se bude na kancléřku Merkelovou vzpomínat?

Strašně. Já se pokusím na ni nevzpomínat vůbec. Bude se o ní mluvit jako o prostoduché ženské, která mávala praporem a pozvala do Evropy zlo.

K návštěvě německé kancléřky se podrobněji rozepsal profesor Martin C. Putna, podle něhož je Merkelová jediným symbolem, který Evropě zbyl. Merkelová prý symbolizuje zlatou éru Unie a grandiózní úspěch ve vnějším i vnitřním sjednocení EU. Co k tomu říci?

Prosím vás, tihleti lidé byli, i když jel Chamberlain do Mnichova. To jsou pořád stejní lidé, kteří říkali, že se lze dohodnout s Hitlerem. Pana profesora neznám, ale ať nabídne svůj byt uprchlíkům! Já to budu vítat a řeknu: „Ano, pan profesor Putna to myslí dobře. On se uskromní, bude spát v kuchyni a vezme dvě tři uprchlické rodiny.“ Pak neřeknu proti panu profesorovi ani popel. Jsou to všechno kecy. Je to pátá kolona. Lenin jim říkal užitečný idioti.

Zazněla spousta komentářů a také názory, že návštěva zasadí ránu úsilí o přesměrování naší země na východ i ruské propagandě. A to s odkazem na prezidenta Miloše Zemana. Co vy na to?

A propos, jediný, kdo jí řekne, co si opravdu myslí, je Miloš. Od něj se to kancléřka dozví. Protože je ale neprůstřelná a omyvatelná, tak to s ní ani nehne. Jí bude stačit Sobotkovo ujištění, že sem klidně nějakou kvótu vezmeme.

Kancléřka u nás bude pár hodin. Může být tato návštěva v něčem zcela zásadní?

Ona přijde poroučet. Ona přijde říct, co máme dělat. Kdyby byl Sobotka statečný, tak s ní vyrazí dveře. Návštěva Merkelové silně připomíná návštěvu soudruha Brežněva před vpádem vojsk. Soudruh Brežněv nám přijel pouze říct, co máme dělat. Ona s námi nebude diskutovat. Jediná obrana je říci: „Ne.“ Proboha, držme se Anglie!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Daniela Černá

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Halík šíří nenávist. A za komunistů se měl dobře, udeřil po show Moravce jeden z nejslavnějších Čechů současnosti

7:10 Tomáš Halík šíří nenávist. A za komunistů se měl dobře, udeřil po show Moravce jeden z nejslavnějších Čechů současnosti

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se vůbec neměl stát místopředsedou Sně…