Kdo se v tom má vyznat? Po dvou průzkumech, které dopadly stejně, přišel třetí, který tvrdí, že drtivě vede...

09.04.2015 13:28 | Zprávy
autor: vam

Pokud by se na konci března konaly volby do Poslanecké sněmovny, jasně by uspělo hnutí ANO s 30,3 % hlasů, následované s větším odstupem sociální demokracií (18,7 %) a KSČM (14,6 %). Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu volebních preferencí agentury STEM. Ohledně preferencí pro Babišovo hnutí vychází tento průzkum výrazně odlišně od jiných dvou průzkumů, zveřejněných dnes a včera.

Kdo se v tom má vyznat? Po dvou průzkumech, které dopadly stejně, přišel třetí, který tvrdí, že drtivě vede...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Staronový předseda hnutí ANO Andrej Babiš

TOP 09 by získala 10,5 % hlasů, ODS 6,3 % a lidovci 7,7 %. Vládní koalice by oproti minulému výzkumu ztratila devět mandátů, i tak by ale měla ve sněmovně pohodlnou ústavní většinu 138 hlasů. Ústavní většinu by ovšem měla pouze dvoustranná koalice ANO a ČSSD.

Ochota účastnit se voleb je u sociálních demokratů slabší

Podle autorů výzkumu výsledky ukazují na stabilní postavení hnutí ANO na čele žebříčku preferencí. Stabilní podporu má i ČSSD. „Intenzita vazby ke straně a ochota zúčastnit se voleb je však u sociálních demokratů slabší,“ podotýká tisková zpráva agentury STEM. Připomíná, že průzkum probíhal těsně před průjezdem amerického konvoje. Tomu prý odpovídá aktivizace stoupenců KSČM na jedné straně a stoupenců TOP 09 na straně druhé.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Varování Andora Šándora: „Rusko je schopno ten konflikt dotáhnout do konce.“

11:25 Varování Andora Šándora: „Rusko je schopno ten konflikt dotáhnout do konce.“

Bezpečnostní expert Andor Šándor v podcastu Startitup konstatuje, že válka na Ukrajině se dlouhodobě…