Kdo v Senátu nahradí Kuberu? Jsou dvě možnosti

06.06.2020 17:10

První kolo voleb do Senátu na Teplicku skončilo. A už je jasno, kdo se v druhém kole utká o křeslo, jež se uvolnilo nenadálým skonem Jaroslava Kubery.

Kdo v Senátu nahradí Kuberu? Jsou dvě možnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Kubera
reklama

Na Teplicku proběhlo první kolo senátních voleb. Voliči rozhodovali o tom, kdo nahradí Jaroslava Kuberu, jenž zemřel v lednu tohoto roku.

Senátní volby na Teplicku se nijak nelišily od jiných senátních voleb, snad jen s výjimkou toho, že voliči dorazili k volebním urnám s rouškami. Volební účast však byla opět malá, jak je u senátních voleb zvykem.

Na severu Čech k volebním urnám dorazilo necelých 16 % oprávněných voličů. Ti rozhodli, že do druhého kola postoupí Kuberův teplický žák, současný primátor města Hynek Hanza (ODS) se ziskem téměř 30 % hlasů, a Zdeněk Bergman, kandidující za hnutí Senátor 21, se ziskem 22 % hlasů.

Třetí, již nepostupové místo obsadil komunistický hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se ziskem 16 % hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…