Kdo ví, jestli Čunek neplatil svou kampaň z církevních restitucí, říká kancléř prezidenta Mynář

19.10.2016 18:36

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář zavítal do středeční Kauzy dne na Rádiu Impuls. Vyjádřil se jak k odletu prezidenta Zemana na pohřeb prvního slovenského prezidenta Michala Kováče, ale stranou jeho pozornosti nezůstal ani krach SPO v jeho zlínském kraji.

Kdo ví, jestli Čunek neplatil svou kampaň z církevních restitucí, říká kancléř prezidenta Mynář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř Vratislav Mynář

Vratislav Mynář odmítá, že by za tolik probírané zpoždění prezidenta Zemana v souvislosti s pohřbem prvního slovenského prezidenta Michala Kováče mohl hradní tým. Neodpustil si rýpnutí do novinářů. „Média dokážou živit tuto informaci, která se týkala zpoždění pěti minut. Pan ministr (Dan) Ťok (ANO) je pozván na jednání expertního týmu pana prezidenta v Lánech, kde se to snad vysvětlí.“

Následně odmítl, že by SPO byla stranou prezidenta Miloše Zemana, byť to prý Česká televize ráda tvrdí, ačkoli je jejím čestným předsedou. Nezdá se mu tedy, že by jakékoli spojování SPO s prezidentem Zemanem straně škodilo. „Pamatujeme si, že když Václav Havel na někoho ukázal a řekl, tyto lidi bych rád viděl ve sněmovně, tak ta strana propadla,“ připomněl šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl, jenž rozhovor vedl. Mynář se bránil, že SPO není žádnou prezidentskou stranou.

Faktem zůstává, že SPO ve Zlínském kraji absolutně propadla, zato lidovci Jiřího Čunka zazářili. Mynář k tomu nabídl možné vysvětlení: „Já nevím, jestli Čunkova kampaň nebyla placena z církevních restitucí. Omlouvám se, že trochu rýpu, ale já jsem snad neprojel jedním městem, kde by nebyl billboard pana Čunka,“ poznamenal.  

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Nakonec došlo i na pověstnou bezpečnostní prověrku prezidentova kancléře. Mynář je vlastníkem bezpečnostní prověrky na stupeň vyhrazené, což mu prý v plné míře dovoluje vykonávat jeho práci, ale protože zná svůj život, zažádal i o prověrku na stupeň přísně tajné a podle vlastních slov nepochopil, proč tuto prověrku nedostal. Obrátil se proto na soud.

reklama

autor: mp

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

17:17 „Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

Levné potraviny, benzín a další výrobky v Polsku. To je stále téma na českém břehu a proto ten polsk…