Kdo ví, jestli EET vůbec přežije letošní rok. ODS ji bude chtít zrušit, varuje Marek Benda

13.01.2017 22:38 | Zprávy
autor: mp

Sněmovnou prošel daňový baliček. Rodiče se mohou těšit na daňové úlevy. A jak to bude s daněmi dál, především po volbách? V pátečních Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali poslanec ODS Marek Benda a zákonodárce ČSSD Ladislav Šincl. Ten také prozradil na ministra financí Andreje Babiše (ANO), že je odpůrcem snižování DPH. Benda dodal, že EET vůbec nemusí přežít rok 2017.

Kdo ví, jestli EET vůbec přežije letošní rok. ODS ji bude chtít zrušit, varuje Marek Benda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

V úvodu se poslanci věnovali otázce, proč koalice nesnížila DPH. „Mně se ta myšlenka líbí, ale jsme v koalici a musíme ctít koaliční smlouvu.“ Kdo v koalici tedy nechce změny DPH? „No tak samozřejmě Andrej Babiš (ANO),“ odvětil okamžitě Šincl. Benda se jen zasmál, DPH by podle jeho názoru měla klesat. „My toto budeme mít ve volebním programu a na 99 procent tam, mohu říci, budeme mít jen dvě sazby DPH. Tři sazby považujeme za zbytečné,“ konstatoval občanský demokrat.

Šincl se odklonil od tématu DPH a volal po daňové progresi, tedy po tom, aby bohatší lidé platili vyšší daně. Podle sociálního demokrata je to tak správné, aby byly peníze na platy učitelů. Benda tento koncept označoval za špatný.Uznal ovšem, že za časů krize ještě pravicová vláda Petra Nečase zaváděla solidární daň pro nejbohatší spoluobčany. „Byla to chyba,“ prohlásil bez okolků Benda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…