Kdo ví, jestli EET vůbec přežije letošní rok. ODS ji bude chtít zrušit, varuje Marek Benda

13.01.2017 22:38 | Zprávy
autor: mp

Sněmovnou prošel daňový baliček. Rodiče se mohou těšit na daňové úlevy. A jak to bude s daněmi dál, především po volbách? V pátečních Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali poslanec ODS Marek Benda a zákonodárce ČSSD Ladislav Šincl. Ten také prozradil na ministra financí Andreje Babiše (ANO), že je odpůrcem snižování DPH. Benda dodal, že EET vůbec nemusí přežít rok 2017.

Kdo ví, jestli EET vůbec přežije letošní rok. ODS ji bude chtít zrušit, varuje Marek Benda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

V úvodu se poslanci věnovali otázce, proč koalice nesnížila DPH. „Mně se ta myšlenka líbí, ale jsme v koalici a musíme ctít koaliční smlouvu.“ Kdo v koalici tedy nechce změny DPH? „No tak samozřejmě Andrej Babiš (ANO),“ odvětil okamžitě Šincl. Benda se jen zasmál, DPH by podle jeho názoru měla klesat. „My toto budeme mít ve volebním programu a na 99 procent tam, mohu říci, budeme mít jen dvě sazby DPH. Tři sazby považujeme za zbytečné,“ konstatoval občanský demokrat.

Šincl se odklonil od tématu DPH a volal po daňové progresi, tedy po tom, aby bohatší lidé platili vyšší daně. Podle sociálního demokrata je to tak správné, aby byly peníze na platy učitelů. Benda tento koncept označoval za špatný.Uznal ovšem, že za časů krize ještě pravicová vláda Petra Nečase zaváděla solidární daň pro nejbohatší spoluobčany. „Byla to chyba,“ prohlásil bez okolků Benda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Je pravda, že chcete řídit dvě ministerstva až do prezidentských voleb?

A co když Pavel obhájí? Nehledě na to, že volby jsou až za dlouho. Myslíte, že je to únosné a pro ČR nějak přínosné, že bude bez plnohodnotného ministra? Proč je pro vás takový problém navrhnout někoho jiného? Nebo to nemáte lidi a strana rovná se jen Turek, potažmo vy a pár dalších?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zachování psychického zdraví.“ Macinka drsně vyškrtl Nerudovou

13:58 „Zachování psychického zdraví.“ Macinka drsně vyškrtl Nerudovou

Ministr životního prostředí Petr Macinka (Motoristé sobě) uvedl, že vládní zmocněnec pro klimatickou…