Kdy si sundáme roušky? Nový ministr Arenberger odhadl termín

08.04.2021 22:40

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger v pořadu 360° moderátorky Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS mimo jiné hovořil o tom, kdy podle něj odložíme roušky. Zároveň mluvil i o konci svého předchůdce Jana Blatného.

Kdy si sundáme roušky? Nový ministr Arenberger odhadl termín
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministr zdravotnictví Petr Arenberger

Podle Arenbergerových slov byl konec Blatného v jeho funkci „standardní postup“. Blatný přitom ještě v úterý o svém konci nic nevěděl, způsob jeho odvolání se pak stal terčem kritiky některých opozičních politiků. „Dnes nemáme takový komfort, abychom ministrovi nabídli sto dní hájení, takže takový postup považuji za naprosto v pořádku,“ řekl Arenberger k současné pandemické situaci.  

Co se týče nošení roušek, Arenberger se domnívá, že venku by Češi v létě mohli tyto ochranné pomůcky sundat. „Každopádně si myslím, že mít jednu roušku v kapse nikdy neuškodí,“ uvedl. Zároveň je podle něj nutné – i s nadcházejícím mírným rozvolněním a návratem dětí do škol – apelovat na občany, že boj s pandemií není u konce.

Anketa

Uspěl Jan Blatný ve funkci ministra?

26%
74%
hlasovalo: 3568 lidí
„Za ten rok jsme se naučili řadu různých preventivních opatření, která jsme dřív nedělali, a já bych doporučoval, pokud to aspoň trošku jde, abychom v tom pokračovali. Je to dobré nejen k naší ochraně, ale i k ochraně našeho okolí,“ podotkl také Arenberger.

Nový ministr chce také zlepšit komunikaci resortu směrem k veřejnosti. „Je potřeba informace selektovat, nějakým způsobem vysvětlovat, podávat pravdivé informace,“ podotkl muž, který se chce vypořádat i s přílivem fake news.

Co se týče očkování, s Arenbergerovým nástupem se začalo hovořit i o ruské vakcíně Sputnik V. Nový ministr se nebrání tomu, kdyby se v Česku na Sputniku prováděly klinické studie. Sputnik zatím nemá souhlas k užití v zemích EU od Evropské lékové agentury. 

„Chceme do ČR dostat co nejvíce vakcín a je možná zbytečné se bránit něčemu, co by mohlo našim občanům pomoci,“ uvedl Arenberger s tím, že užití Sputniku by pak bylo na Češích. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách... Expert na energie vám teď prozradí, kolik si ještě připlatíme

18:39 Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách... Expert na energie vám teď prozradí, kolik si ještě připlatíme

Elektřina zdražuje. Proč se tak děje? „Zdražují se všechny vstupy pro výrobu elektřiny – uhlí, plyn,…