Kdybych byl primátorem, Opencard bych vyřešil za den, kritizuje koalici Šťastný

20.04.2013 8:32

Poslanec Boris Šťastný (ODS) má za to, že se vedení Prahy v čele s primátorem Bohuslavem Svobodou dopustilo v případě Opencard několika chyb. Poslanec kritizuje primátora například kvůli tomu, že sedí na příliš mnoha židlích. I když sám Šťastný na Svobodovu pozici nemá ambice, otevřeně tvrdí, že kdyby byl primátorem on, problém s kartami by vyřešil ze dne na den.

Kdybych byl primátorem, Opencard bych vyřešil za den, kritizuje koalici Šťastný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný

„Kdybych já byl primátorem, celý problém bych vyřešil ze dne na den!“ míní pro Českou pozici poslanec s tím, že by nedopustil, aby projekty byly nadále tak mediálně kritizovány a nebyly dostatečně vyřešeny a nebylo obhájeno využití veřejných prostředků. „Nebo bych ty projekty úplně ukončil," dodává poslanec s tím, že by mělo vedení TOP 09 přehodnotit podporu svým radním a požadovat po nich vyvození politické odpovědnosti.

Zdravotnický expert ODS dále kritizuje pražskou koalici kvůli tomu, že dílem vládne a dílem je v opozici. Podle něj strana TOP 09, ale často i primátor Svoboda, rádi vytahovali kontroverzní témata. „Bez vize a schopnosti managovat projekty a lidi však nemůžete řídit město, jako je Praha,“ říká Šťastný a pokračuje v kritice primátora Svobody.

Tolik pozic najednou nelze zvládnout

Někteří radní se totiž podle něj práci nevěnují tolik, kolik by měli, protože dělají řadu různých činností. „Nemyslím si, že je v moci smrtelníka býti primátorem hlavního města, předsedou pražské ODS, členem výkonné rady ODS, lékařem soukromé gynekologické praxe, docentem sloužícím noční služby a operujícím ve velké fakultní nemocnici, vysokoškolským pedagogem, či členem statutárních orgánů řady nadací či nevládních organizací. Jsem přesvědčen, že tolik věcí najednou nelze zvládnout,“ dodává předkladatel antikuřáckého zákona.

Sám Šťastný by to prý sám nezvládl, to by si radši vybral maximálně jednu pozici exekutivní a jednu podpůrnou politickou. „Jinak nelze práci primátora dělat tak kvalitně, abyste nedělal chyby, důležité věci měl pod kontrolou a perfektně řídil město,“ říká pro Českou pozici Šťastný.

Podle něj pak člověk nemůže mít čas se s materiály do hloubky seznámit, pak hlasuje a věří, že to, co mu lidé předložili, je bezchybné a zodpovědné. „Akademicky se ptám: není toto příklad Opencard? Nejsou problémy kolem Blanky či dopravního podniku spojené s tím, že těm věcem se manažersky někdo pořádně nevěnoval?“ dodává Šťastný.

Jediným zdravotnický expert v ODS

Expředseda pražské ODS by si na křeslo primátora hlavního města troufnul. Jen nemá ambice, které ani mít nechce. „Svou pozici ve straně vidím v práci poslance, jako zdravotnický expert naší strany. Tak jsem to i jasně před volbami veřejně řekl a já své slovo držím, ať se děje cokoli. Že jsem začal překážet primátorovi Svobodovi, to je výsledkem jeho bezpáteřního boje o moc a funkce,“ míní pro Českou pozici poslanec.

Prakticky totiž zůstal jediným zdravotnickým expertem v ODS v parlamentní funkci. Co se týká celostátního vedení strany, Šťastný zvažoval kandidaturu na místopředsedu na posledním kongresu. V určitou chvíli však v zájmu ODS řekl Petru Nečasovi, že nechce být opoziční místopředseda. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jnoTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Měl byste si nařezat“. Jurečka mluvil o důchodové reformě ANO, Schillerová se neudržela

23:08 „Měl byste si nařezat“. Jurečka mluvil o důchodové reformě ANO, Schillerová se neudržela

Navrhované změny v penzích včetně zpomalení valorizace dnes ve Sněmovně ostře kritizovala předsedkyn…