Když politik odmítá migraci, říká se o něm, že je populista. Tomáš Zdechovský má ale úplně jinou zkušenost

20.12.2018 21:53 | Zprávy

Do křesla pro hosta čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu usedl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, který se znovu rozpovídal o dvou paktech – o paktu o migraci a o paktu o uprchlících. Podle Zdechovského je mezi nimi rozdíl a vysvětlil, proč proti paktu o uprchlících nic nemá, zatímco pakt o migraci odmítá. Při té příležitosti zaútočil na předsedu vlády Andreje Babiše.

Když politik odmítá migraci, říká se o něm, že je populista. Tomáš Zdechovský má ale úplně jinou zkušenost
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

„Pakt o uprchlících jen zpřesňuje některé dříve sporné věci. Jak říkal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), tak v tom paktu není nic, s čím bychom nesouhlasili už dříve. Ten pakt o uprchlících je napsán tak, že to je vlastně nic proti ničemu a nevidím důvod, proč by to většina demokratických politiků nemohla podpořit,“ zdůraznil Zdechovský. S paktem o migraci je to jinak. Proto příliš nechápe, proč český premiér Andrej Babiš odmítá pakt o uprchlících.

„Je to pokračování takového populismu, kde se pan premiér příliš nevyzná v otázkách uprchlících a migrace. Reaguje spíš na věty na sociálních sítích, myslím, že ty pakty ani nečetl. Myslím, že paktu o uprchlících není v podstatě co vytknout, snad kromě toho určení, co je a co není širší rodina, ale to je na každém státu, jak si to nastaví,“ zdůraznil lidovecký europoslanec.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…