Když to bude Sobotka dělat takhle, tak ho ještě předběhneme, pochvaluje si komunista Kováčik

27.04.2017 18:30

Ve vládě zase panuje pořádná bouře. A jak se říká, když se dvě nejsilnější strany ČSSD a ANO perou, třetí se směje. A třetí nejsilnější stranou jsou teď komunisté. Šéfredaktor MF Dnes si proto do čtvrteční Kauzy dne pozval šéfa poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika. A ten spustil...

Když to bude Sobotka dělat takhle, tak ho ještě předběhneme, pochvaluje si komunista Kováčik
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Pavel Kováčik
reklama

„Při vší úctě k velkým hlavním hráčům, pokud bude pan premiér Sobotka modifikovat program ČSSD jen na boj proti Babišovi, tak ho předběhneme ještě dávno před volbami,“ vzkázal předsedovi vlády Kováčik. Jakýkoli útok na Babiše prý šéfa hnutí ANO jen posílí.

Koalice je teď silně rozhádaná i proto, že tu i onde si přisadí lidovci, kteří se prý řídí podle hesla „trochu pomoct, trochu škodit, to se může vždycky hodit“. „Lidovci tu hlasují s koalicí, tu hlasují s opozicí,“ pokračoval  zhurta Kováčik.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Teď už se odehrávají jen politické šarvátky a těží z nich Andrej Babiš, který se podle Kováčika schovává za trojici hesel „Všeci ma bijú, všeci kradnú, ludia, chráňte ma“, a to je taktika, která Babišovi vychází, ČSSD je naproti tomu unavena vládnutím. Uvnitř strany se odehrávají spory, na které ale voliči nejsou příliš zvědaví a ČSSD navíc nějaký čas neměla jasno v programu. Napřed se pokoušela o krok doprava, pak se vrátila ke krokům vlevo a údajně opsala také některé komunistické levicové nápady.

Kováčik však netepal jen sociální demokraty, ale také ODS, která se mu zdá být směšná. Na své programové konferenci občanští demokraté naslibovali, kolik toho zařídí, ale to si možná nevzpomněli na to, že tu vládli dvě volební období a moc toho nezařídili.

Celý rozhovor naleznete zde.

Vzhledem k tomu, jak zklamala ODS a teď se nedaří ani ČSSD, dá se podle Kováčika pochopit, že se lidé přiklánějí k trochu nevyzpytatelnému hnutí ANO. Kováčik však věří, že voliči jednoho dne prohlédnou a zjistí, že Babiš není žádný spasitel, a pak se vrátí ke klasickým stranám, které je ovšem ještě nezklamaly, to jest ke komunistům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…