Když to praskne, já budu mít imunitu, chvástá se prý Rath na nahrávce

18.05.2012 19:54

Pokud to praskne, budu tvrdit, že je to provokace. Tak se údajně vyjadřuje David Rath na jedné z nahrávek policie. Znění odposlechu sdělil deníku Insider nejmenovaný zdroj.

Když to praskne, já budu mít imunitu, chvástá se prý Rath na nahrávce
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Policie má několik nahrávek, které by měly usvědčit Davida Ratha a dalších sedm obviněných z korupce. Nejen proto již byli vzati do vazby. Hlavní je pak záznam rozhovoru mezi Rathem, Kateřinou Pancovou a Petrem Kottem, o němž píše právě Insider.

Nejmenovaný zdroj, který měl možnost se s nahrávkami seznámit, deníku uvedl, že Rath se na nich vyjadřuje tak, že to jasně poukazuje na kriminální činnost. Varuje ostatní s tím, že „tohle je riskantní“. Následně Pancové a Kottovi říká, že „oni na tom budou hůř, protože nemají imunitu jako on“.

Velice zajímavé je pak jeho údajná věta, že „pokud to praskne, bude tvrdit, že je to jen provokace“. Přesně tak se totiž Rath vyjádřil těsně po svém zatčení, kdy hromadně rozeslal své prohlášení. Označil kauzu za „cílenou likvidaci“.

Přepisy některých nahrávek policie předložila už tento týden soudcům. Ti totiž rozhodovali o žádostech žalobců, zda mají být obvinění posláni do vazby. „Ty přepisy, pokud budou originální nahrávky totožné, nevyznívají pro Davida Ratha vůbec dobře," dodal zdroj deníku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO  Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

20:07 VIDEO Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

Známý český herec Zdeněk Svěrák tentokrát nevyjadřoval podporu politickým kandidátům, nyní po volbác…