Kecy! Topolánek se zlobí na Zemana. Padly i ,,kok*tiny”

29. 1. 2020 15:59

Expremiér Mirek Topolánek má za to, že prezident Miloš Zeman vystavuje českou demokracii zátěžové zkoušce. Když došlo na jeho vládnutí, rozzlobil se natolik, že užil slova „kecy“.

Kecy! Topolánek se zlobí na Zemana. Padly i ,,kok*tiny”
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek
reklama

Anketa

Stydíte se za premiéra Andreje Babiše?

8%
92%
hlasovalo: 21974 lidí
Expremiér Mirek Topolánek kroutí hlavou nad tím, co se děje ve sporu o článek Ferdinanda Peroutky Hitler je gentleman, který podle odborníků neexistuje. Prezident Miloš Zeman přesto trvá na tom, že ho četl a soud konstatoval, že se nemusí vnučce slavného novináře Terezii Kaslové omlouvat za to, že Peroutku nařkl z intelektuálního selhání ve vztahu k Adolfu Hitlerovi.

Zemanův právník Marek Nespala serveru Aktuálně.cz sdělil, že nestačí skutečnost, že se prezident nemusí Kaslové omlouvat. Vnučka slavného novináře by  měla být podle jeho názoru potrestána za to, že se Zemana rozhodla žalovat, protože podle prezidentova právníka prostě hlavu státu žalovat neměla a měla volit jinou cestu. Ve vyjádření pro Český rozhlas doplnil, že se měla Kaslová obrátit na Ústavní soud ČR, který by mohl věc rozhodnout, ale když volila tuto cestu, má za to být potrestána finanční sankcí.

 A Topolánek nemá slov.

„Už chvíli mám pocit, že je naše demokracie vystavená nějaké zátěžové zkoušce,“ napsal k tomu.

Topolánkův komentář k neexistujícímu článku Ferdinanda Peroutky

Bloger Petr Paulczyňski označil spor za „kokotinu“. „Vážně ti přijde normální žaloba na prezidenta kvůli takový kokotině?“ napsal doslova.

Spor o Peroutkův neexistující článek

V diskusi pod svým příspěvkem se dočetl, že tuto zkoušku demokracie odstartoval on sám. A v tu chvíli se neudržel.

„To jsou strašné kecy, které mají pouze udělat alibi lidem, kteří ty kreteny volí. Z 30 let jsem byl ve Strakovce 3 roky, 2006-2009 a z toho skoro rok v demisi. Velmi laciné. Mně se ale neomlouvejte,“ vypálil.

Topolánek ke sporu o Peroutkův neexistující článek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib řádil, že i Takáč kroutil hlavou: Rusům se to líbí, liberál Němcov byl jejich oblíbený politik. A pak ohlásil další šťouchy, které vůči Moskvě chystá

20:01 Hřib řádil, že i Takáč kroutil hlavou: Rusům se to líbí, liberál Němcov byl jejich oblíbený politik. A pak ohlásil další šťouchy, které vůči Moskvě chystá

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) byl hostem pondělního pořadu Interview na ČT24, kde moderátoro…