Kejháte? Já mám z Mináře radost, padlo z Brna

29. 9. 2020 8:28

Mikuláš Minář rezignoval na post předsedy spolku Milion chvilek a chystá se do politiky. Svou funkci svěřil svému místopředsedovi. Podle něho je potřeba oslovit nové voliče, například takové, kteří si myslí, že současná opozice je nekompetentní. K jeho kroku se nyní vyjádřili brněnští politici Martin Freund a Matěj Hollan.

Kejháte? Já mám z Mináře radost, padlo z Brna
Foto: David Daniel
Popisek: Bývalý náměstek brněnského primátora Matěj Hollan
reklama

"Ježiši, to kejhání opozice skrz Mikuláše Mináře je taková krása!" poznamenal Matěj Hollan ve svém facebookovém komentáři.

"S největším odporem a skuhráním o nátlaku se teda tváří, že když to muší bejt, tak se teda jako spojí, aby pak do poslední chvilky hledali jak lidovci a stanaři před čtyřma rokama důvod, proč to zrušit. K Milionu chvilek demokracie jsem měl vždycky dost odstup, protože podle mého názoru je u nás spíš potřeba dělat demonstrace vůči opozici, protože třeba taková ODS přestavuje v otázkách sociálních a zejména klimatických vůči ANO tu horší variantu," dodal.

"Jejich 'rozumný přístup k ekologii' je tak na úrovni socialismu s lidskou tváří. Když náhodou Brabec ujede a pod tlakem Hnutí Duha a spol. se chvíli tváří klimaticky, hned dostane ťafku 'zprava'," poznamenal dále Hollan.

"Když z druhé strany vidím, jak Piráti v druhém největším městě nemají žádnou úctu k historii ani povědomí o ní, památky prodávají na Sreality jak výprodej z frcu, Bílý dům by poslali k zemi a pražský primátor přirovnává Panenku Marii ke Stalinovi, tak sorry, ale na politickém poli je tu prostor pro stranu postavenou na hodnotách jako v Německu CDU-CSU jak kráva. Na skutečných křesťanských hodnotách založená politika, jasně zakotvená v evropském prostoru, liberálně demokratická, neochvějně klimaticky orientovaná (konec neobnovitelných zdrojů, přechod na slunce, vodu a vítr), přitom s úctou k tradicím, respektem k odlišným kulturám a náboženstvím (že, pane Fialo a Zdechovský), solidární, otevřená a s propracovanou sociální na prorodinnou politikou, tu ani náznakem neexistuje," zmínil Hollan.

"Jestli ji dokáže zformulovat a představit Minář s Čižinským, nevím. Nikdo jiný se o to ani ale nemá tendenci pokusit," uzavřel.

A své napsal i Martin Freund. "Tvl, tříštit jakou opozici? Co je to za nesmysl? Žádná opoziční politika tu až na čestné výjimky jednotlivců neexistuje. Nejhorší můj děs je myšlenka, že bych si v parlamentních volbách musel vybírat mezi těmi stranami, co tam teď jsou, a až by sestavily vládu, tak bych se musel čtyři roky kopat do vlastní prdele, že jsem za to, co dělají, spoluzodpovědný," zmínil.

"To si tzv. demokratický blok myslí, že má předplacený prostor a přesto, jak blbě to dělají a kolik voličských skupin zůstává nereprezentovanych, si musíme vybrat někoho z nich, protože jinak je to tříštění? Kde vůbec v sobě berou tuhle bohorovnost. Naopak, přesně takovy typ situace, v jaké se nyní nachází česká politika, si vysloveně říká o rozšíření nabídky. A důležitá věc: nerozhodujeme se týden před volbami koho volit. Pokud budou týden před volbami preference tohoto subjektu 1,4 procent, tak pak ho nevolme, ať tedy netříštíme (i když já osobně s mými politickymi nazory nemám ani co tříštit). Ale říkat tohle rok před volbami, kdy se to hnutí hlásí na scénu, jak se jako mohli opovážit říct si o podporu, je naprostý alibismus. Pokud mu během roku vyskočí preference na 10, tak kdo bude tříštit? Naprosto nesmyslné uvažování," dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…