Kladno: Senátorem bude Dienstbier ml. nebo Jiránek

19.03.2011 16:32

Novým senátorem za Kladensko bude buď místopředseda ČSSD a advokát Jiří Dienstbier mladší (ČSSD), nebo kladenský primátor Dan Jiránek (ODS).

Kladno: Senátorem bude Dienstbier ml. nebo Jiránek
reklama

V prvním kole doplňovacích senátních voleb, které dnes skončilo, získali podle www.volby.cz nejvíce hlasů. O tom, kdo z nich nakonec v Senátu usedne, rozhodne až za týden volební finále.
Syn zesnulého senátora vyhrál úvodní souboj se ziskem 44,27 procenta hlasů, Jiránek dostal 27,18 procenta hlasů. Voleb se zúčastnilo 23,32 procenta voličů.

O tom, kdo nakonec v Senátu usedne, rozhodne za týden volební finále. Jeho vítěz bude mít místo v horní komoře parlamentu jisté jen do podzimu 2014, tedy na zbytek mandátu po někdejším ministru zahraničí Jiřím Dienstbierovi (za ČSSD), který v lednu zemřel. Případné vítězství jeho syna by obnovilo nadpoloviční většinu ČSSD v Senátu

Prvního kola senátních voleb na Kladensku se zúčastnilo 23,32 procenta voličů, což je méně než v předchozích volbách v roce 2008, kdy přišlo v úvodním kole volit 39,93 procenta voličů. Tehdy se ve finále utkali zesnulý Dienstbier s Jiránkem, který za ním v prvním kole zaostal o pouhých 231 hlasů. Letos Dienstbierovu synovi podlehl o 4666 hlasů.

Související:

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jac, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

15:43 „Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

Jiří Leschtina je veteránem českého komentariátu již od devadesátých let. Ani on proto nemohl odolat…