Klaus: Kellner? Taková závist a nenávist. To Baťa nezažil

30.03.2021 9:18 | Zprávy

Kdo byl Petr Kellner? Tichý hráč, který se veřejně příliš nevyjadřoval, chránil si své soukromí, ale který ovlivňoval celou republiku. Jak na nejbohatšího Čecha vzpomíná Václav Klaus a ekonom Pavel Kohout? Nahlédněte.

Klaus: Kellner? Taková závist a nenávist. To Baťa nezažil
Foto: Reprofoto výroční zpráva PPF
Popisek: Miliardář Petr Kellner (1964-2021)

Smrt nejbohatšího Čecha Petra Kellnera nepochybně ovlivní český byznys i politiku. Ačkoli se do médií moc nevyjadřoval, s politiky udržoval kontakty. Platilo to jak u Václava Klause, tak u Miloše Zemana, který s Kellnerem cestoval do Číny. Klaus Kellnera popsal jako muže, který dokázal využít prostor otevřený ekonomickou transformací České republiky v 90. letech minulého století.

„Odešel nejen nejbohatší Čech a tvůrce velkého byznysového impéria, ale i nejvýraznější symbol úspěchu českého kapitalismu po roce 1989. Jeho životní příběh byl příkladem využité šance, kterou schopným mladým lidem nabídla ekonomická transformace a privatizace na počátku 90. let,“ vzkázal exprezident Václav Klaus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico se srdečně pozdravil s Vučičem. V Moskvě, Pobaltí navzdory

10:00 Fico se srdečně pozdravil s Vučičem. V Moskvě, Pobaltí navzdory

Slovenský premiér Robert Fico a srbský prezident Aleksandar Vučič se navzdory tlaku pobaltských stát…