Klaus: Rozpad eurozóny není otázkou týdnů a měsíců

28.06.2012 8:05

Návrh o bankovní unii, která by měla být mezi hlavními tématy čtvrtečního a pátečního summitu EU, je podle prezidenta Václava Klause nesmysl. Jde podle něj o další pojem, který se razí, aniž by někdo přesně věděl, co znamená.

Klaus: Rozpad eurozóny není otázkou týdnů a měsíců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus
reklama

Politici Evropské unie jsou podle prezidenta Klause v další slepé uličce, kterou zkouší jít dál. Nové heslo, které si pro svou cestu zvolili, zní bankovní unie, říká Klaus pro časopis PROFIT a dodává, že jde o „nesmyslný pojem, který kdosi razí, aniž přesně ví, co všechno může znamenat“.

Slepou uličkou byl podle prezidenta nepochybně komunismus, a tou se šlo poměrně dlouhou dobu, míní. Podle sebe se tímto názorem odlišuje od jiných, kteří tvrdí, že s ním sdílejí identické názory, ale jsou přitom přesvědčeni, že se eurozóna brzy položí.

„Je to jako za socialismu, v sedmdesátých či osmdesátých letech. Tehdy si také spousta lidí myslela, že to už musí každým dnem rupnout,“ připomněl Klaus s tím, že na to jen mával rukou, protože věděl, že to prostě pravda není. Prezident si nemyslí, že rozpad eurozóny je otázkou dnů, týdnů či měsíců.

Vlivný evropský finančník George Soros ale podotkl, že pokud na summitu nebudou přijata razantní opatření na záchranu eura, může rychle dojít k jeho kolapsu. Klaus na to reagoval doslova takto: „Pan Soros se mýlí prakticky ve všem, co kdy řekl.“

„Někteří říkají, že už zítra vypadne Řecko, pozítří Itálie, popozítří Španělsko. Takhle však svět neběží,“ dodává.

Zástupci zemí Unie se sejdou ve čtvrtek a v pátek v Bruselu. Budou hledat řešení, jak vyvést EU z hospodářských problémů a jak potížím v budoucnosti předcházet.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…