Klaus a Zeman to pořádně schytali. Komunista si nebral servítky

09.01.2014 16:01

Komunistický poslanec Miroslav Grebeníček se pustil do Václava Klause i Miloše Zemana. Nedokáží prý přiznat své chyby a přihlásit se k odpovědnosti za současný stav, který se podobá potápějícímu se Titaniku.

Klaus a Zeman to pořádně schytali. Komunista si nebral servítky
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

„Občané potřebují a chtějí něco úplně jiného než poslouchat slova sebeuspokojení z horní paluby a výzvy k povinnému jásotu a dobročinnému ucpávání děr formálně demokratického, ale reálně klientelistického, korupčního, nespravedlivého režimu,“ začíná Grebeníček svůj komentář.

Stávající prezident Miloš Zeman místo zamyšlení nad končícím rokem pochválil sám sebe za plnění vlastních slibů a jeho předchůdce Václav Klaus v novoročním rozhovoru bránil loňskou amnestii a vyjádřil obavy z toho, co nás po nástupu nové vlády čeká, vytýká hlavám státu Grebeníček.

Chyba je v režimu

Takové jednání přirovnává ke stavu potápějícího se Titaniku. Zatímco se honorace baví, do podpalubí už se valí voda. „Dobře také vědí, že chyba je v konstrukci systému, v režimu. O to víc zaráží, jak takzvané elity i mafie za této situace nahoře tančí a vrchnostensky doporučují českému podpalubí pilně pracovat a usmívat se, případně konat dobré skutky,“ píše s narážkou na Klausova slova z novoročního rozhovoru.

Celý komentář si přečtěte ZDE.

Jak Klaus, tak Zeman se prý utápějí ve vlastní sebelásce a své chyby buď ignorují, anebo je vydávají za přednosti. „Ne, České republice při vstupu do nového roku nepomohou Klausovy či Zemanovy představy o vlastní výjimečnosti. Mimo jiné i proto, že nejsou ochotni uznat vlastní odpovědnost za předchozí vývoj,“ uzavírá komunistický poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Umělec zval do ulic, ale pak mu zavolal občan. O Drahošovi

8:07 Milion chvilek: Umělec zval do ulic, ale pak mu zavolal občan. O Drahošovi

Muzikant Jiří Macháček byl hostem Press klubu na Frekvenci 1, kde prozradil, jak se cítil při demons…