Klaus ml.? Němcová měla ještě víc hlasů. ODS je připravena řídit Česko, říká exministr Drobil

22.04.2019 8:07

Exministr životního prostředí a bývalý místopředseda občanských demokratů Pavel Drobil se domnívá, že ODS již brzy může skládat koalici. „Nikdo tu nechce vládnout, všichni jsou podělaní strachy,“ poznamenal na serveru Info.cz. Drobila následně podpořil i bývalý premiér za ODS Mirek Topolánek.

Klaus ml.? Němcová měla ještě víc hlasů. ODS je připravena řídit Česko, říká exministr Drobil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Drobil
reklama

Drobil v rozhovoru popisoval, v jaké pozici byl před deseti lety. „Já se dva roky předtím systematicky připravoval na post ministra průmyslu. A nakonec jsem byl nominován na post ministra životního prostředí. Nebylo to pro mě vůbec jednoduché, mimo jiné také proto, že jsem si v oněch dvou letech vytvářel tým expertů a poradců. Najednou jsem se de facto ocitl na opačné straně hřiště,“ zmínil Drobil s tím, že následně se velké množství věcí dělalo intuitivně. 

Anketa

Je útok na Dominika Feriho důkazem o zhrubnutí české společnosti?

5%
95%
hlasovalo: 11065 lidí

„Představa kritiků, kteří vám vyčítají, že se na něco důkladněji nepřipravíte, anebo že podepisujete věci, které nemáte nastudované, je mimo realitu. Představa, že máte jako ministr životního prostředí, pod kterého navíc spadá Státní fond, šanci každý den přečíst například několik beden různých dotací, je mimo. Přestože jste dané dokumenty nezpracoval, za ně ale nesete svým podpisem odpovědnost,“ zmínil. Podle něj je pak výsledkem tlaku to, že se všichni bojí rozhodovat. 

Původní text ZDE.

Drobil se následně vyjádřil k situaci v ODS, kdy podle jeho slov se volba Petra Fialy na post předsedy ukázala jako správné rozhodnutí. „Myslím, že se nám podařila stabilizace, Petru Fialovi se podařilo ODS provést údolím smrti, a teď je potřeba začít hledat cestu k nové expanzi. Je potřeba říct, že jsme se očistili a že jsme připraveni opět vést tuto zemi. Pokud to jasně a halasně před bitvou v roce 2021 voličům nesdělíme, obávám se, že se budeme stále pohybovat někde kolem patnácti procent. Sice nám už nehrozí, že se znovu octneme na jednotce intenzivní péče, pořád ale není jisté, zda i nadále nebudeme takříkajíc bloudit po té nemocnici,“ sdělil Drobil, podle něhož je strana schopná být seniorní stranou určující agendu. 

Závěrem se pak vyjádřil k vyloučení poslance Václava Klause mladšího ze strany. „Naprosto rozumím, když nám někdo říká, že jsme se zbavili jedné výrazné osobnosti, která v Praze získala 25 tisíc preferenčních hlasů. Klasik by řekl, ‚kdo z vás to má‘. Já bych oponoval třeba tím, že Mirka Němcová měla v roce 2013 těch preferenčních hlasů ještě víc," sdělil Drobil s tím, žě na druhé straně v politické straně si nemůže každý dělat to, co se mu zlíbí. Václav Klaus si podle něj zřejmě neuvědomil, že se musí držet jistá míra loajality. 

„Moc si přeji, aby ODS znovu sestavovala vládu z pozice seniorní strany. A přeji i Pavlu Drobilovi, aby vedl ten resort, na který jsem s ním počítal už já. Jsi ale, Pavle, už teď aspoň stínovým ministrem průmyslu a obchodu?“ poznamenal k tomu Mirek Topolánek.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…