Klaus ml.: Profesor k němu nejde. Ale má posilu od Babiše

12. 6. 2019 7:56

Hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího nezískalo lékaře Jana Pirka jako odborného garanta pro zdravotnictví. Kdo však jeho hnutí vyjádřili sympatie, byli exposlanec ANO Bohuslav Chalupa a údajně také současný poslanec hnutí ANO Přemysl Mališ. Píší o tom Lidové noviny.

Klaus ml.: Profesor k němu nejde. Ale má posilu od Babiše
Foto: Repro idnes TV
Popisek: Václav Klaus mladší na tiskové konferenci hnutí Trikolóra

„Václavu Klausovi jsem nabídl svou pomoc, teď je na Trikolóře, zda ji zváží a využije. Nyní nejsem členem, ale nevylučuji, že se jím někdy stanu,“ uvedl například Chalupa pro Lidové noviny. Chce nabídnout své znalosti z oblasti kybernetické bezpečnosti, zahraniční politiky a dalších oblastí. 

Přemysl Mališ na své případné působení v Trikolóře neodpověděl, o současném poslanci ČSSD Jaroslavu Foldynovi se zatím v souvislosti s Trikolórou také jen spekuluje. „Ještě pořád je i v ČSSD dost lidí, kteří chtějí změnu a obracejí se na mě. Ovšem pokud to nepůjde, budu hledat cestu,“ uvedl v minulých dnech Foldyna. 

Své spojení s Trikolórou naopak vyloučil lékař Jan Pirk. Nechce se už totiž přibližovat k politice. „V žádném případě se necítím na to, abych v jeho straně byl odborným garantem pro oblast zdravotnictví. Když se mě na něco zeptá, tak mu odpovím – stejně jako komukoliv, kdo za mnou přijde s nějakým dotazem,“ uvedl Pirk v souvislosti s Trikolórou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

4:45 Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

Velký, až nevídaný zájem vzbudil materiál o dramatickém převozu pacienta z brandýské LDN do jeho byt…