Klaus ml. se brání tomu, co o Trikolóře napsalo Forum24. A co Foldyna?

15.02.2020 17:18

Komentátor deníku Forum24 označil poslance Jaroslava Foldynu za největší ostudu sociální demokracie. A naznačil, co se možná chystá. Okamžitě za to dostal vynadáno. Od Trikolóry Václava Klause mladšího.

Klaus ml. se brání tomu, co o Trikolóře napsalo Forum24. A co Foldyna?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.
reklama

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna už mnoho měsíců naznačuje, že ze strany odejde. Komentátor deníku Forum24 Vilém Besser má za to, že měl ze strany zmizet už dávno, protože je její největší ostudou.

Anketa

Máte rádi Stanislava Křečka?

95%
5%
hlasovalo: 31656 lidí

Jaroslav Foldyna je dlouhodobě největší ostudou sociálních demokratů. Když zrovna neobhajuje veškeré kroky Putinova Ruska nebo nejezdí s motorkáři od Nočních vlků, tak lže, nadává a uráží. V ČSSD se ho ovšem zřejmě všichni bojí, a proto ho nechávají řádit dle libosti. Místo toho, aby předseda strany Hamáček řekl jasně ‚dost‘, tak doufá, že se celý problém nějak vyřeší sám,“ napsal publicista.

Faktem je, že Hamáček už se pokusil Foldynu ze strany vyhodit, a to v září loňského roku, ale neuspěl. V předsednictvu strany se nenašlo dost členů vedení, kteří by poslanci, jenž vyslovuje jeden třaskavý výrok za druhým, zlomili stranický vaz.

Poslední bouři Foldyna vyvolal, když na půdě Sněmovny prohlásil, že nezisková organizace Člověk v tísni v podstatě vyhrožuje poslancům, že nemají za ombudsmana volit Stanislava Křečka. Svůj výrok však ničím nedoložil a dokonce i Stanislav Křeček, který se ombudsmanem nakonec stal, konstatoval, že mu Foldyna svými slovy nepomohl, spíš naopak. Zvlášť, když šlo o slova nepravdivá.

Poslankyně Kateřina Valachová spolu s dalšími kolegy z ČSSD naznačili, že by toho měl Foldyna nechat. Jan Hamáček do kamer veřejnoprávní televize poznamenal, že ČSSD není vězením a pokud má Foldyna problém se setrváním v ČSSD, nikdo ho v ní nedrží. „Strana není vězení,“ řekl prostě.

Besser nabídl srovnání s předsedou ODS Petrem Fialou, který dokázal ve straně prosadit vyhazov Václava Kause mladšího. Klaus si posléze založil Trikolóru a ta podle Bessera s otevřenou náručí na Foldynu čeká. „Navíc na Foldynu už čekají s otevřenou náručí v Trikolóře, tak proč mu bránit v novém angažmá po boku dalšího odpadlíka a milovníka lží a velkých gest, Václava Klause mladšího,“ napsal doslova Besser.

Proti této tezi se však Trikolóra ostře ohradila.

„Hnutí Trikolóra odmítá lživé tvrzení serveru Forum24 a p. Bessera, který naznačuje vstup poslance Foldyny do hnutí Trikolóra. Tato informace se nezakládá na pravdě jako i další urážky v článku,“ lze se dočíst na twitteru Trikolóry.

Trikolóra o Foldynovi

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…