Klaus ml. udeřil. Írán? Tohle USA nepotěší

06.01.2020 21:50 | Zprávy
autor: nab

Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší považuje za omyl americký raketový útok, jenž zabil klíčového íránského generála Kásima Sulejmáního, i přestože se sám řadí mezi odpůrce íránského teokratického režimu. „Nešlo o osobní aktivitu prezidenta Trumpa, ale neokonů ve vojenských strukturách Washingtonu (což je snad ještě horší),“ píše v komentáři na sociální síti Facebook politik a varuje, že legitimním bojištěm se nyní stává celý svět a Západ získává v mnoha muslimských zemích další nesmiřitelné nepřátele.

Klaus ml. udeřil. Írán? Tohle USA nepotěší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího

Poukazuje na to, že k útoku došlo v Iráku, který se sousedním Íránem nyní udržuje v zásadě korektní vztahy. „Íránský generál tam přicestoval civilní linkou. Nepadl v boji. Byl zabit na civilním letišti. Takový krok lze číst pouze tak, že legitimním bojištěm se nyní stává celý svět a obětí se může stát například diplomat konkurenčního státu během knižního festivalu na druhém konci světa,“ varuje.

Svět se tím podle Klause mladšího stal nebezpečnějším, standardní bezpečnostní zvyklosti a záruky padají, důsledky toho nelze ani dohlédnout. „Útok nejenže proběhl na území Iráku, ale i za zády jeho představitelů. Byl při něm dokonce zabit vysoký důstojník iráckého režimu, instalovaného intervencí USA,“ podotýká.

„To nepochybně vyvolá (a už vyvolalo) prudké odcizení iráckého vedení i veřejnosti od USA a Západu obecně a spíše posílení vlivu Teheránu v oblasti. Irácký parlament už odhlasoval stanovisko, že zemi mají opustit všichni zahraniční vojáci včetně asi pěti tisíc vojáků USA, kteří v zemi aktuálně pobývají,“ zdůrazňuje předseda hnutí Trikolóra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…