Klaus ml. utřel Mináře. Jen pár hodin před demonstrací za konec Babiše

16.11.2019 14:07

Na sobotní odpoledne se chystá další velká akce Milionu chvilek v Praze na Letné. Poslanec Václav Klaus demonstranty začal tepat už před akcí, aniž by je ovšem přímo jmenoval.

Klaus ml. utřel Mináře. Jen pár hodin před demonstrací za konec Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího

Anketa

Má Tomio Okamura vaši důvěru?

86%
14%
hlasovalo: 27853 lidí
Zakladatel Trikolóry Václav Klaus mladší dal najevo, že sdílí názor svého otce Václava Klause staršího či stávajícího prezidenta Miloše Zemana a domnívá se, že politické věci se rozhodují u svobodných voleb. Na sociální síti Facebook sice napsal, že ctí právo shromažďovací, ale jedním dechem dodal, že vládnout mají lidé, kteří vyhráli volby.

Navíc mu prý je poněkud nedobře z toho, když mu někdo jako Mikuláš Minář, který v roce 1989 nedemonstroval, vysvětluje, jak je to s demokracií a že momentálně není zcela zdráva, když sám Klaus mladší 17. listopadu opravdu demonstroval.

„Jsem demokrat a naprosto ctím právo shromažďovací. Na druhou stranu, protože jsem demokrat, si ale myslím, že vládnout mají ti, co volby vyhráli, a ne ti, co je prohráli. A pak jsem trochu háklivej na privatizaci ‚odkazu 17. listopadu‘. Já tam jako tehdejší student PřF UK byl a nepotřebuju od nějakého třicátníka (který ani tehdy nebyl na světě) povídat proč a o co šlo,“ napsal Klaus doslova.

Klaus o Milionu chvilek pro demokracii

Na druhou demonstraci Milionu chvilek pro demokracii by mohlo dorazit až půl milionu lidí. Je však otázkou, zda nejde spíše zbožné přání. Na první demonstraci dorazilo na tři sta tisíc lidí, ale to bylo v situaci, kdy byl premiér Andrej Babiš (ANO) trestně stíhanou osobou. Tou již není.

Na druhé straně je možné, že právě připomínka třicátého výročí sametové revoluce a kritický pohled na prezidenta Miloše Zeman a Andreje Babiše (ANO) na Letnou opravdu přivede stovky tisíc lidí. 

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček již předem označil své spoluobčany, kteří si budou výročí připomínat v ulicích, za šiřitele nenávisti. Doporučil lidem, aby zůstali sedět doma , zapálili si svíčku, jak to učiní i prezident Miloš Zeman, který odmítá výročí sametové revoluce slavit v Česku nějak výrazněji.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

I předseda vlády Andrej Babiš se bude držet zpátky. Nepotvrdil, že se ukáže na Národní třídě. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Triumf Borise Johnsona: „Mohli se podělat!“ Zahradil a Mach v tom vymáchali média. Klaus ml. odeslal do Británie dopis

13:33 Triumf Borise Johnsona: „Mohli se podělat!“ Zahradil a Mach v tom vymáchali média. Klaus ml. odeslal do Británie dopis

Na velký úspěch britských konzervativců premiéra Borise Johnsona ve čtvrtečních parlamentních volbác…