Klaus mladší vytočil Kalouska. Tak moc, že vzal na milost i Babiše

07.12.2018 9:05

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek je znám tím, že na předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) nenechává nit suchou. Považuje ho za děsivého oligarchu, který pokřivuje demokratická pravidla. Poslanec ODS Václav Klaus mladší však provedl něco, po čem i Kalousek prohlásil, že ten Babiš není v porovnání s tím poslancem z řad ODS tak špatný.

Klaus mladší vytočil Kalouska. Tak moc, že vzal na milost i Babiše
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

V Poslanecké sněmovně to jiskří, a to nejen mezi politiky z řad pravicové opozice a vlády. Poslanci pravicových stran si občas vystačí i mezi sebou. Důkazem toho je přestřelka mezi předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem a Václavem Klausem mladším (ODS). Kalousek tepal Klause za jeho projev ve Sněmovně.

„Mluví Václav Klaus ml. ... Ač nerad, musím přiznat, že Andrej Babiš je mi o něco sympatičtější. Ten se alespoň neukrývá za poctivou politickou značku ODS a netolerují ho a nehájí Petr Fiala a Zbyněk Stanjura,“ napsal Kalousek na sociální síti Twitter.

Tímto prohlášením Kalousek šokoval svého poslaneckého kolegu komunistu Jiřího Dolejše; ten se zmohl na jednu jedinou reakci. „Uf,“ napsal pouze.

Důvodem Kalouskova rozčílení byl pravděpodobně sněmovní výstup Václava Klause, ve kterém upozornil na to, jak se ministr Jiří Dienstbier snažil pod pláštíkem přejímání evropské legislativy přenést na školy nové povinnosti.

V poslední době přitom došlo k přestřelce mezi Klausem a poslanci TOP 09 opakovaně. K dalšímu kolu slovní bitky došlo v souvislosti s tradičním pondělním komentářem Klause mladšího pro server Novinky.cz. Poslanec ODS ve svém tradičním komentáři kritizoval snahu některých poslanců postavit vztah dvou osob stejného pohlaví na roveň manželství.

V diskusi na sociální síti Facebook Klaus čelil dotazu, zda se považuje za člověka, který může druhé poučovat o manželství, když je sám dvakrát rozvedený? A poslanec zareagoval opravdu tvrdě. „Co víš o mých manželstvích, ty zmrde,“ sáhl Klaus mladší ke slovníku, který na veřejnosti zpravidla používal jen prezident Miloš Zeman, jenž do mikrofonu Českého rozhlasu hovořil o „ekonomických zmrdech“.   

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Za užití vulgarismů Klause kritizoval i nejmladší poslanec TOP 09 Dominik Feri, nejmladší zákonodárce České republiky. „Jo, jedna věc je trefovat se do všech okolo. No a další umět reagovat na kritiku,“ napsal k tomu Feri, kterého nedávno prestižní server Politico označil za jednu z politických nadějí, která může pomoci změnit tvář své vlasti i celé Evropské unie. Feri k tomu dodal, že sám sebe tak rozhodně nevnímá a naději vidí spíše v jiných lidech, které podporuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejma: Bába a dědek překážejí! Fridrichová by létala jak holubička... Toto jsem zažil

7:24 Hejma: Bába a dědek překážejí! Fridrichová by létala jak holubička... Toto jsem zažil

„Mám takovej malej příběh s paní Norou...“ začal Ondřej Hejma svůj pravidelný pondělní pořad. Když h…