Klaus natvrdo: V dnešní Americe probíhá brutální kulturní revoluce. Na Bidena pozor

22.01.2021 8:15

 Příchod Joea Bidena do Bílého domu je velkým oslabením všech sil západního světa, jimž jde o svobodu, národní suverenitu a právní stát, upozorňuje bývalý prezident Václav Klaus v komentáři pátečního vydání deníku Mladá fronta Dnes. „Pro levicově radikální demokraty je Bidenův oportunismus přesně to, co potřebovali,“ uvádí v důvodech, proč se jeho nástupu do úřadu prezidenta USA obávat.

Klaus natvrdo: V dnešní Americe probíhá brutální kulturní revoluce. Na Bidena pozor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus
reklama

Útok Trumpových příznivců na Kapitol podle Klause vytlačil z pozornosti jakoukoli vážnou a velmi potřebnou debatu o nastupujícím prezidentovi USA. „Úspěch tohoto nepřímého ‚povznesení‘ Joea Bidena do nediskutovatelné a nekritizovatelné pozice byl úžasným tahem, ať už chtěným, jen využitým anebo zneužitým,“ podotýká exprezident.

Zmiňuje článek amerického komentátora Bucka Sextona s titulkem „Trojský kůň extrémní levice“, který v den inaugurace Bidena poslal rakouský známý v německé verzi švýcarského týdeníku Weltwoche, vyšel už 8. července loňského roku, je však velmi aktuální. „Obsahuje obecnější, a ve své naléhavosti daleko závažnější myšlenky. Autor přesvědčivě argumentuje způsobem, který ospravedlňuje použití příměru o trojském koni americké levice,“ dodává.

„Joe Biden může být mediálním establishmentem doporučován jako ‚garant návratu k normálnosti‘ jenom za předpokladu, že je za normálnost považována extrémní levicová pozice a brutální kulturní revoluce, která probíhá v dnešní Americe,“ cituje slova komentátora Sextona.

Ten už tehdy upozorňoval, že volba Joea Bidena evidentně oslabí všechny síly americké společnosti, kterým jde o svobodu, národní suverenitu a právní stát. Bohužel nejen společnosti americké, ale i společnosti celého Západu.

Biden podle Sextona za téměř pět desetiletí v politice prokázal, že „odkudkoli vítr v Demokratické straně fouká, Biden je vždy na místě“. Nemá žádný „etický nebo ideologický základ“. Je „tvárný a ovlivnitelný“. „Pro levicově radikální demokraty je Bidenův oportunismus přesně to, co potřebovali,“ dodává Klaus starší.

Americká vláda s Joem Bidenem v čele bude „motorem socialismu a radikálně levicového etatismu“, píše Buck Sexton. Bude to kombinace starých socialistických idejí a nových plánů a projektů jak v oblasti sociální spravedlnosti, tak v oblasti zeleného boje s údajnými klimatickými změnami, tak ohledně masové migrace.

Jestli Biden svým očekávaným prezidentským rozhodnutím dá amnestii ilegálním migrantům, v zemi přibude podle opatrných odhadů osm milionů, podle realističtějších odhadů dvacet milionů voličů Demokratické strany. A ti zařídí, že už nikdy nevyhraje prezidentské volby žádný kandidát republikánů a „Amerika se stane zemí s otevřenými hranicemi a státem jedné strany“.

Zajímavé bude, co se stane v zahraniční politice. Trump jako první z nedávných amerických prezidentů nezahájil žádnou válku, ale „washingtonští experti chtějí další války v každém případě“.

„Několikráte jsem v posledních dnech ve svých rozhovorech a článcích řekl či napsal, že je Biden ‚stará struktura‘, která nemá zájem o revoluce, ale jeho oportunismus naznačuje, že to může být i jinak. I oportunismus může otevřít cestu k revoluci, je-li země na revoluci natěšena,“ uzavírá někdejší česká hlava státu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty kr*vo, v*le.“ Živák v ČT. Písařovicovou rozbil Tonda Panenka

7:52 „Ty kr*vo, v*le.“ Živák v ČT. Písařovicovou rozbil Tonda Panenka

Moderátor DVTV.cz Michael Rozsypal přivítal ve speciálním vysílání dlouholetou moderátorku České tel…