Klaus podepsal rozpočet. Počítá se schodkem 105 miliard

21.12.2011 17:48

Prezident Václav Klaus podepsal rozpočet na příští rok. Počítá se schodkem 105 miliard korun, což je o 30 miliard méně, než činí letošní schválený schodek. Vláda ale připustila, že pokud by se ekonomika nevyvíjela příznivě, rozpočet se ještě upraví.

Klaus podepsal rozpočet. Počítá se schodkem 105 miliard
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Prezident Václav Klaus podepsal rozpočet na rok 2012 se schodkem 105 miliard korun. Je to o 30 miliard méně než byl plánovaný schodek v letošním roce.

Návrh nynějšího rozpočtu počítá s růstem ekonomiky o 2,5 procenta, podle posledních analýz to ale bude zřejmě jen jedno procento. To zkrátí příjmy o 17 až 18 miliard. V rozpočtu se počítá s tím, že stát vybere 1,085 bilionu korun, zatímco utratí 1,19 bilionu.

Poslanci rozpočet schválili minulou středu a prezident ho k podpisu obdržel včera, tedy v úterý. Senát totiž rozpočet neprojednává. Opozice ho ale i tak kritizovala, především proto, že je prý postaven na nerealistických číslech.

Proti předchozím rokům klesl objem peněz a počet přesunů peněz uvnitř rozpočtu. Poslanci letos schválili změny pouze v objemu jedné miliardy a 12 milionů. Na návrh ministra financí Miroslava Kalouska poslanci přesunuli 800 milionů korun na podporu sportu, 100 milionů na podporu kulturních památek a dalších 100 milionů na sociální projekty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uřvaný Klaus ml.! zní od radního ČT. Je zle kvůli slovům v přímém přenosu

14:09 Uřvaný Klaus ml.! zní od radního ČT. Je zle kvůli slovům v přímém přenosu

Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší vystoupil ve veřejnoprávní televizi. Vystoupil způsobem, kter…