Klaus přivítal vítězství Trumpa. ČT na něho za to vytáhla, co o něm v minulosti říkal

10.11.2016 16:31

Bývalý prezident Václav Klaus přivítal zvolení republikánského kandidáta Donalda Trumpa americkým prezidentem. Na jaře jej přitom označil za symbol zoufalství a beznaděje. Alespoň si toho všiml server České televize.

Klaus přivítal vítězství Trumpa. ČT na něho za to vytáhla, co o něm v minulosti říkal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Institut Václava Klause napsal včera, krátce po Trumpově vítězství, že si troufá tvrdit, že v amerických prezidentských volbách zvítězil právě i on. „Výsledek amerických prezidentských voleb vítáme. Jsme přesvědčeni, že je to dobře pro Ameriku, pro Evropu a celý Západ i pro Českou republiku. Je to dobře pro celý svět. Troufáme si říci, že v amerických prezidentských volbách zvítězil i Institut Václava Klause a jsme na to pyšní,“ uvedl Institut.

Klaus však ještě v březnu, v pořadu 168 hodin, mluvil jinak. O Trumpovi hovořil jako o symbolu naprostého zoufalství a beznaděje republikánů. Zároveň také uvedl, že je rád, že není Američan a nemusí volit.
  • Původní text ZDE
„Protože si vůbec nedovedu představit, že bych někoho z těch potenciálních lidí, kteří se dostanou do té úzké volby, mohl volit. Ani Clintonovou a měl bych velké problémy s Trumpem,“ uvedl. 

reklama

autor: vef

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

9:28 4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

Poté, co Češi začali jezdit na levné nákupy do Polska, se polské laciné zboží přiblížilo až k nim. P…