Klaus si vymýšlí o atentátu a společenském rozvratu, napsal komentátor

01.10.2012 15:22 | Zprávy

Prezident Václav Klaus označil útok na svou osobu během otevírání mostu v Chrastavě za atentát. Jedná se prý také o výsledek špatného stavu společnosti a nad činem není možné mávnout rukou. Podle komentátora Hospodářských novin Petra Honzejka ale Klaus přehání a fantazíruje o společenském rozvratu.

Klaus si vymýšlí o atentátu a společenském rozvratu, napsal komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Honzejk tvrdí, že střelba na Klause z plastové pistole není ničím víc než selháním ochranky. Vše ostatní jsou podle něj tlachy nebo politické zneužívání případu.

Cílem atentátu je zabít. K tomu se ale plastové kuličky nehodí

Prezident přehání, když používá slovo atentát. Cílem atentátu je totiž zabít a k tomu je pistole vystřelující plastikové kuličky nevhodná. Honzejk souhlasí, že se nejednalo o klukovinu, ale osobně by volil jiné označení než atentát. Například „radikální politický protest“.

Událost je podle Klause odrazem situace ve společnosti. To by prý prezident neměl vyslovovat, dokud pro to nemá alespoň jednu indicii. „Ani skutečné atentáty nebývají vždy odrazem „situace společnosti“, jsou to spíše demonstrace názorového extremismu, či psychických poruch pachatelů, přičemž ani jedno nelze nikdy zcela vymýtit (viz atentáty na Rašína, Lennona, Reagana, Jiřího Svobodu...),“ napsal Honzejk na serveru iHNed.cz.

Klaus za viníky takového stavu označil takzvané rozeštvávače společnosti. Údajně se jedná o různé kritiky, kteří si před hlavou státu neberou ve svých článcích nebo projevech servítky. Podle Honzejka se z prezidentovy strany jedná o pouhé pomlouvání.

Viníci „atentátu“ jsou prý ti, kdo rozeštvávají společnost. Přitom sám Klaus ji rozeštvává

„Prezident postuloval neexistující atentát, vyfantazíroval k němu společenský rozvrat a viníky všeho našel v kriticích své osoby. Větší sebestřednost si těžko představit,“ napsal Honzejk na serveru iHNed.cz.

Komentátor si na závěr rýpl, že i Klaus patří mezi rozeštvávače, když nyní dělá všechno pro to, aby padl kabinet premiéra Petra Nečase (ODS).


 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…