Klaus také studoval zadarmo, tak jací paraziti, nechápe ČSSD

08.12.2011 23:06

Podle senátora za ČSSD Marcela Chládka není vhodné, aby prezident Václav Klaus nazýval české studenty, kteří neplatí školné, parazity. Sám totiž vystudoval zadarmo. Jeho výroky kritizoval ale i šéf Studentské komory Rady vysokých škol Miroslav Jašurek.

Klaus také studoval zadarmo, tak jací paraziti, nechápe ČSSD
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

"Je absurdní, že prezident republiky označuje desetitisíce studentů státních vysokých škol za parazity, když sám svoji kariéru ekonoma odstartoval právě díky získání diplomu bezplatným studiem na státní vysoké škole," kritizuje Václava Klause senátor za ČSSD Marcel Chládek.

Podobně s ním souhlasí i šéf Studentské komory Rady vysokých škol Miroslav Jašurek. Ten tvrdí, že v takovém případě by musely být parazity všechny předchozí generace studentů. Klaus podle něj nepochopil pojem „vzdělanost", jak je znám v západních zemích.

Související: Klaus: Bezplatné studium je parazitování studentů na společnosti

"Vysoká škola je něco, čím každý z vás výrazným zásadním způsobem zvyšujete... svůj lidský kapitál, svoji uplatnitelnost ve společnosti, uplatnitelnost ve svém osobním životě. To je vaše osobní investice do vás samotného, tak já myslím, že má být také financována vámi," řekl prezident Klaus studentům v Ostravě.

Sledujeme téma Školné

S tím ale akademik Jašurek nesouhlasí. Vzdělání podle něj není osobní benefit, ale i přínos pro společnost, pomáhá udržovat hodnoty. "Není pravda, že nyní se studium neplatí," dodal navíc Jašurek. Jednak prý něco stojí i náklady na vysokoškolská studia, jednak je studium hrazeno z daní, které platí i rodiče studentů.

Čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …