Klaus v USA kritizoval Unii i euro

23.09.2010 7:57 | Zprávy
autor: nip

Prezident Klaus je ve Spojených státech na pětidenní návštěvě, během které povede českou delegaci na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Včera na Univerzitě Johnse Hopkinse ve Washingtonu kritizoval evropskou integraci.

Klaus v USA kritizoval Unii i euro
Český prezident Václav Klaus včera v projevu na Univerzitě Johnse Hopkinse ve Washingtonu kritizoval evropskou integraci, která podle něj oslabuje demokracii a omezuje členské země i podnikání v nich nadměrnou regulací. Projekt eura pak podle Klause selhal ve svém základním příslibu přinést prospěch ekonomice.

Euro nesplnilo očekávání 

Klaus řekl, že především nedávná krize zvýraznila nedostatky, která má euro. Nesplnilo podle něj totiž předpoklady zastánců a nevedlo k homogenní celoevropské ekonomice, tvrdil.

"Náklady na její zřízení a údržbu jsou větší než její přínosy," dodal prezident.

Eurozóna zpomalila hospodářský růst 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura na titulní stránce srbských novin. Země by prý byla pro EU přínosem

20:29 Okamura na titulní stránce srbských novin. Země by prý byla pro EU přínosem

Předseda české poslanecké sněmovny Tomio Okamura se objevil na titulní stránce srbského deníku Polit…