Klausovou to nekončí. Vláda se už tvoří, Rusnokův Kohout ale ještě stihne zásadní krok

17.12.2013 8:49 | Zprávy
autor: dkr

Výměna velvyslanců se plánuje i organizuje dlouho dopředu. Přesto se zdá, že vláda v demisi a bez důvěry Poslanecké sněmovny ovlivní obsazení ambasád na několik let dopředu. Podle zjištění Hospodářských novin chce ministerstvo v příštím roce vyslat velvyslance na klíčové posty do Berlína, Paříže, Maďarska či Kanady. Lubomír Zaorálek z ČSSD se domnívá, že taková strategická rozhodnutí by měla dělat až nová vláda s plným mandátem.

Klausovou to nekončí. Vláda se už tvoří, Rusnokův Kohout ale ještě stihne zásadní krok
Foto: eu2009.cz
Popisek: Exministr Jan Kohout

Prezident Miloš Zeman ve spolupráci s vládou Jiřího Rusnoka prosadili na posty velvyslanců příklad Livii Klausovou na Slovensko a Vladimíra Remka do Ruska. HN píší, že nyní se ukazuje, že zahraničněpolitický odkaz kabinetu bez důvěry sněmovny může být mnohem výraznější.

Ministr v demisi Jan Kohout má podle informací HN několik žhavých adeptů na klíčové ambasády. Rekrutují se prý z řad jeho nejbližších spolupracovníků. Jedná se o velice strategická místa, protože hned příští rok v létě se uvolní posty v Berlíně či v Paříži. HN píší, že změny na poslední chvíli by mohly vyhovovat i Pražskému hradu. Po nástupu nové vlády bude vliv Hradu menší, než nyní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaké jsou vaše vztahy v ANO?

Nebo vůbec v ANO? Překvapilo mě, že máte relevantní požadavek, aby nad krajem nadále držela stráž armáda, ale tvrdíte, že vládu nebude snadné přesvědčit, Vždyť v ní ale má většinu právě ANO, tak proč by to mělo být složité?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyřešte Benešovy dekrety, jinak nic nebude. Magyar nastoupil na Fica

14:31 Vyřešte Benešovy dekrety, jinak nic nebude. Magyar nastoupil na Fica

Slovenský premiér Robert Fico telefonicky hovořil s budoucím premiérem Maďarska Péterem Magyarem. Fi…