Klausův muž: Vnucují ženám popletenou představu, že jejich štěstí spočívá v soupeření s muži

10.08.2017 8:07

„Odmítněme popletené snahy zrušit rozdíl mezi otcem a matkou v rodině,“ uvedl ve svém stanovisku Institut Václava Klause, konkrétně někdejší hradní kancléř Jiří Weigl.

Klausův muž: Vnucují ženám popletenou představu, že jejich štěstí spočívá v soupeření s muži
Foto: pixabay.com
Popisek: Rodina - ilustrační foto
reklama

Institut pak poukazuje na snahy Ministerstva práce a sociálních věcí, které se podle něj úporně snaží zrušit rozdíl mezi otcem a matkou. „Míjí se to účinkem. Otcové nechtějí zůstávat na ‚mateřské‘ dovolené (dnes eufemisticky zvané politicky korektně rodičovská), nechtějí přebírat role tradičních maminek, ale vytrvale berou za svůj úkol především materiálně zaopatřit rodinu. Genderové vědátorky z MPSV přišly na příčinu. Muže se nedaří rozkojit proto, že prý ženy v průměru mají pořád nižší platy než muži, a tak se rodině nevyplatí, aby o dítě pečoval muž. S tím je třeba něco dělat. Proto dnešní ministerstvo uvažuje o zvýšení tlaku na srovnání mezd obou pohlaví za každou cenu a také o ‚motivačních benefitech‘ pro otce na rodičovské dovolené,“ všímá si Institut.

Následně uvádí, že je třeba odmítnout děsivý názor, že být matkou a pečovat o své dítě je pro ženu diskriminace a oběť. „Pro všechny generace před námi to bylo naopak štěstí a naplnění smyslu existence ženy, úloha, ve které je maminka nenahraditelná a v níž je nezastupitelná. Ženy mohou vykonávat spoustu profesí, ale vždy v nich budou nahraditelné – muži i jinými ženami. Vychovávat od prvních krůčků své dítě s pravou mateřskou láskou, která je pro další vývoj dítěte nejdůležitější, může však jen jedna jediná žena. Všechny lidské kultury až dosud stavěly mateřství a péči matky o dítě na vrchol, vědomy si jejich zásadního významu pro reprodukci zdravé společnosti,“ píše institut s tím, že je příznakem úpadku a rozkladu, když extremističtí pokrokáři dnes označují vztah matky a dítěte za přežitek a příznak genderové diskriminace a snaží se jej popřít, narušit a změnit. 

Původní text ZDE

„Vnucují ženám popletenou představu, že jejich pravé štěstí a smysl života spočívá v bláznivém soupeření s muži v profesní oblasti, že dítě a rodina jsou něco navíc, handicap na trhu práce, zátěž, kterou má přebírat někdo jiný – muž, stát atd. Je to základní směr útoku na rodinu, která se rozpadá a rozkládá za jásotu všech aktivistických budovatelů nového pořádku a nového člověka. A jeho hlavní obětí jsou především právě ženy, které nejvíce trpí rozpadem rodin,“ dodává Institut. 

„Je nejvyšší čas odmítnout perspektivu stárnoucí společnosti frustrovaných osamělých jedinců, kteří byli záměrnou státní politikou zbavování láskyplné mateřské výchovy v rodině a místo toho podrobováni asociálním výchovným experimentům levicových extrémistů a sociálních inženýrů. Otec a matka jsou základní vodítka a jistoty v životě každého člověka, jsou právem různí a hrají odlišné role. To nejsou žádné genderové stereotypy, jak blouzní popletené feministické fanatičky, které nám dnes vládnou, to je základ zdravé rodiny i společnosti. Byl jím vždy a je a bude. Braňme je,“ uzavřel Institut.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…