Klidně můžete krást! vybízel imám muslimy. A sám na dávkách pobral 14 milionů na luxusní život

23.08.2017 14:17

Imám, původem z Libye, Abú Ramadán si přišel na 600 tisíc švýcarských franků (v přepočtu 13,7 milionu korun) v sociálních dávkách. V době, kdy pobíral dávky, přitom kázal nenávist proti jiným náboženstvím v mešitě ve švýcarském Bielu. Odhalila to švýcarská státní televize.

Klidně můžete krást! vybízel imám muslimy. A sám na dávkách pobral 14 milionů na luxusní život
Foto: Hans Štembera
Popisek: Minaret je 32 metrů vysoký, průměr kopule je 20 metrů. K centru jsou připojena zařízení pro péči o islámskou kulturu

Program švýcarské veřejnoprávní televise Rundschau získal nahrávku původně libyjského imáma Abú Ramadána. Videozáznam zachycuje Ramadána jak káže: „Aláhu, prosím tě, abys zničil nepřátele našeho náboženství. Znič židy, znič křesťany, hinduisty, Rusy a šíity.“ Ramadánova mše proběhla v mešitě Ar’Rahman v bernském kantonu.  

„Ten, kdo se spřátelí s nevěřícím, je proklet až do soudného dne,“ káže během bohoslužby imám a zároveň uvádí, že muslimové by neměli být podřízeni místním zákonům. „Pokud mi přijdete říct, že muslim kradl nebo znásilňoval, tak to vás nemusí zajímat a ani byste o tom neměli mluvit,“ zaznamenala nahrávka.   

Anketa

Myslíte, že Miroslav Kalousek jednou bude premiérem, jak on sám předpovídá?

3%
97%
hlasovalo: 4460 lidí

Podle pořadu Rundschau a místního deníku Tages Anzeiger imám celou dobu (celých 13 let) pobíral dávky v nezaměstnanosti a další benefity od státu v místě svého trvalého bydliště, švýcarském městě Nidau. Ačkoliv nikdo netvrdí, že Ramadán pobíral dávky ilegálně, anebo že by snad švýcarské úřady porušily nějaká pravidla, díky medializaci Ramadánových kázání se o celou záležitost začali zajímat místní politici. Jeden dokonce navrhl, aby byl imám ze Švýcarska vypovězen.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ANGLIČTINĚ ZDE.

„Nejsme odpovědni za to, abychom ochraňovali stát,“ sdělil Rundschau Christian Hauri, šéf místní pobočky správy sociálního zabezpečení v Nikau. „Nemáme prostředky k tomu, abychom si prověřovali své klienty,“ doplnil. To, jestli se o Abu Ramadána zajímají švýcarské bezpečnostní složky, zatím není známo. Sám imám ale to, že by jeho kázání napadalo Švýcarsko nebo západní svět, reportérům Rundschau odmítl. Přiznal pouze to, že kritizoval Izrael a sionismus.

NAHRÁVKA, NA KTERÉ ŠÍŘÍ IMÁM V MEŠITĚ NENÁVIST:

Zdroj: Swissinfo.ch

Podle informací médií nemluví Abú Ramadán německy ani francouzsky a má pouze elementární znalosti angličtiny, což jej v podstatě naprosto vylučuje z místního trhu práce. Novináři odhalili, že imám káže ve dvou městech zároveň, a to jak v Bielu, tak v Neuchatelu. Rovněž se ale objevuje na libyjské islamistické televizi Tanasuh TV, která propaguje radikální pojetí islámu.  

Ramadán se také věnuje doprovodu klientů ženevské muslimské turistické agentury Arabian Excellence AETS na poutích do Mekky. Pořadu Rundschau se podařilo na Facebooku objevit fotografie, které imáma zachycují v luxusních hotelech na Středním východě. „Je to někdo, kdo sice přímo nevolá po džihádu, ale vytváří pro něj mentální podhoubí,“ sdělila webu Swissinfo Saide Keller-Messahli, která ve Švýcarsku vystupuje hlasitě proti radikálnímu islámu.  

TELEVIZE, KDE RAMADÁN VYSTUPUJE, PODLE MÉDIÍ ŠÍŘÍ ISLAMISTICKOU PROPAGANDU:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jok

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…