Klidně se budu veřejně líbat se Sobotkou, říká Kalousek

02.10.2016 7:35 | Zprávy
autor: mp

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek je odhodlán udělat takřka vše, aby zabránil zničení živnostníků. Je bytostně přesvědčen, že drobné živnostníky může podnikatelsky zahubit elektronická evidence tržeb, a on je připraven udělat leccos, aby nástupu EET zabránil. Prý bude klidně veřejně líbat premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), pokud to pomůže.

Klidně se budu veřejně líbat se Sobotkou, říká Kalousek
Foto: Michaela Rambousková
Popisek: Předseda TOP 09 v liberecké tramvaji

V rozhovoru pro server Týden.cz předseda TOP 09 Miroslav Kalousek prohlašuje, že je připraven udělat takřka vše, aby ochránil živnostníky a drobné podnikatele před zavedením elektronické evidence tržeb, kterou považuje za smrtící. Je si toho vědoma i ODS, ale ta prý ve skutečnosti chce, aby byla EET zavedena, protože se ministr financí a předseda ANO historicky znemožní. Dokládají to prý reakce občanských demokratů na návrhy TOP 09, v nichž se počítá s odložením startu EET.

„Poté, co jsme tento návrh podali, čelíme hysterickým útokům ze strany ANO a překvapivě i ze strany ODS. Ze stanoviska ODS čiší názor, že si dnes EET vlastně přejí, protože to bude takový průšvih, že se ukáže, jak je Babiš ve skutečnosti neschopný. To je samozřejmě logické, ale obětí takového přístupu budou tisíce českých živnostníků, kteří budou zničeni. To odmítám a udělám cokoliv, abych českého živnostníka uchránil. Cokoliv. Kdybych se měl třeba veřejně líbat s Bohuslavem Sobotkou, udělám to,“ říká jasně Kalousek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zlatý záchod“ Mindič nalezen. A vyfocen

12:15 „Zlatý záchod“ Mindič nalezen. A vyfocen

Novináři deníku Ukrajinská pravda vypátrali Timura Mindiče. V Izraeli. Blízký spolupracovník prezide…