Klíma o Johnovi: Nevím, jestli nekamarádí se špatnými lidmi

27.07.2010 16:08

Cesty bývalých kolegů Klímy a Johna z pořadu Na vlastní oči se rozešly. Prvně jmenovaný oceňuje na novém ministru vnitra, jak si věří, že to zvládne, prozradil v rozhovoru pro MF Dnes.

Klíma o Johnovi: Nevím, jestli nekamarádí se špatnými lidmi

Na rozdíl od Radka Johna, který už dva týdny úřaduje jako šéf ministerstva vnitra, by jeho bývalý kolega z pořadu Na vlastní oči Josef Klíma do politiky nešel. „Předem bych se bál, že to nedokážu. On si předem věří, že to dokáže. To je ten rozdíl mezi námi. On je klasický alfa samec, já alfa samec nikdy nebyl," vysvětluje Klíma v rozhovoru pro MF Dnes, proč pro něj zůstane politika zapovězeným územím.

John o něm v jednom rozhovoru prohlásil, že mu absolutně věří. Důvěra je, zdá se, oboustranná. „Věřím mu v tom smyslu, že je čestný člověk. Věřím jeho dobrým úmyslům. Věřím jemu osobně, že by se ničeho špatného nedopustil. Ale nevím třeba, jestli se nekamarádí se špatnými lidmi, jestli jim nenaletí," zamýšlí se Klíma.

John říkal, že situace, kterou čekáš, nenastane

Na svém bývalém kolegovi oceňuje uznávaný reportér, že našel nový náboj poté, co odešel z pořadu a upadl do určité deziluze. „Teď z něj cítím obrovskou energii. Chtěl jsem to od začátku točit, strašně mě zajímalo, jak přichází mezi ty staré vlky, kteří přesně vědí, kde je jaký sejf a jaké lejstro a za jakými dveřmi, kdo sedí. A on říkal: Situace, kterou čekáš, nenastane. Já se všechno přesně naučím a až nastoupím, tak budu vědět, jak ten úřad funguje," uvádí Klíma.

Je mu ale jasné, že samotný scénář nestačí. „Nikdy nic nejede přesně tak. Protože zjistíte, že se vám tam snaží třeba podšoupnout náměstka, který shodou okolností je v podezření ze spojení s největší korupční kauzou s armádními zakázkami. Takové věci ve scénáři nemáte," říká Klíma, který Johna obdivuje, že našel odvahu k zásadní změně z novináře v politika.

Čtěte také:

Hlavní terč ČSSD: Ministr John. Dělá vše špatně 

Kroupa jako šéf rozvědky? John se tomu zasmál ... 

Byli jsme u Johna na vnitru. Ukázal nám supertajný telefon 

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Bordel děsnej, kdybyste viděli, jak se tlačej na funkce…“ Část poslanců žasne nad požadavky Bendy nebo Pekarové

4:52 „Bordel děsnej, kdybyste viděli, jak se tlačej na funkce…“ Část poslanců žasne nad požadavky Bendy nebo Pekarové

Mezi koalicí SPOLU, tedy ODS, lidovci a TOP 09 na straně jedné, a Piráty se Starosty na straně druhé…