Klinika: Vyjádřil se Jiří Dienstbier. V ČT

08.02.2016 12:35

Sobotní útok na centrum Klinika v Praze odsoudil i ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Nevyloučil, že by se útoky mohla zabývat vláda.

Klinika: Vyjádřil se Jiří Dienstbier. V ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jiří Dienstbier
reklama

„Já si myslím, že těch věcí se za posledních několik dní stalo více,“ uvedl pro ČT24 Dienstbier. „Je to otázka celkové atmosféry ve společnosti, kdy se nenávistné projevy stávají zcela běžným, včetně výzev k osobní likvidaci nebo k použití střelných zbraní proti politikům. Fyzický útok na Kliniku tento víkend byl prozatímním vyvrcholením. A pokud nechceme, aby situace dále eskalovala, tak se tím rozhodně musíme zabývat,“ dodal.

Podle Dienstbiera by se proti těmto útokům měli postavit všichni politici z demokratického spektra. „Řada politiků se na současné situaci snaží přiživit, místo toho, aby poskytovali informace, které jsou důležité. Ke strachu či panice není důvod. Ale lidé, pokud se bojí, tak přirozeně se uchylují k extremistickým stranám,“ uzavřel Dienstbier.

Je důležité především uklidnit situaci ve společnosti, uzavřel s tím, že rozhodně nejsme cílem migrační vlny. Zdůraznil také snížení kriminality a růst ekonomiky. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jdou po mně! Donald Trump promluvil o spiknutí a covidu

7:51 Jdou po mně! Donald Trump promluvil o spiknutí a covidu

Den po debatě se svým protivníkem Joem Bidenem se americký prezident Donald Trump vydal na předvoleb…