Hnutí ANO požádalo o zvážení nominace v pondělí v reakci na výzvu prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Prezidentský kandidát připomněl, že Ondráček se v roce 1989 jako člen pohotovostního pluku zúčastnil zásahů proti demonstrantům. Nyní by měl dohlížet na činnost policie. Sněmovní komise by měla plénum obsadit členy na schůzi, která začne 12. prosince. Volba předsedů se uskuteční patrně až v lednu. Ondráček se zřejmě půjde představit poslancům ANO.
Lhůta pro nominace členů do sněmovních komisí už uplynula. V případě změny nominanta by se musela vyhlásit lhůta nová.
Předsedy komisí tajně volí Sněmovna jako celek. „Ukáže se na plénu, jestli to hnutí ANO myslí vážně,“ řekl už v pondělí člen bezpečnostního výboru Vít Rakušan (STAN). Poukázal na dosavadní hlasovací spolupráci ANO, SPD a KSČM, kteří dají dohromady pohodlnou většinu 115 hlasů. Piráti tvrdí, že komisi pro dohled nad činností GIBS by obecně neměl vést člověk spojený s komunistickou minulostí. „Stojíme před klíčovým krokem, který po více než čtvrt století může přiřknout komunistům významný post v orgánu, který je zásadní pro kontrolu policejních složek,“ řekl ČTK předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
To jako vážně?
Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď
Další články z rubriky

11:11 „Nevolte d*bily,“ vyzvala Nerudová občany. Reakce nepotěší
Europoslankyně Danuše Nerudová z hnutí STAN rozvířila na sociálních sítích debatu svými výroky. Tent…
- 9:14 „Nebojím se, vyměníme Fialovu vládu.“ Okamurovi vyhrožují vraždou
- 7:15 Chce „střílet a věšet vlastizrádce“? Pollert v šoku ze slov spoluobčana
- 21:10 Petr Fiala: Evropa nám závidí. Moje vize jsou bavorské platy
- 20:00 Město Nohavici, ne Fialy. Ostrava řeší problémy z Bruselu
- 18:37 Kdysi to odnesl Ransdorf, teď Petr Pavel. Legendární muž se vrátil