Klus a Bursík v první linii. Marvanová vzpomínala na boj za svobodu

10.03.2021 17:45

Právnička a pražská zastupitelka Hana Kordová Marvanová vyjádřila na svém twitteru podporu Tibetu. Kvůli trvající pandemické situaci se letos nevydala před čínskou ambasádu jako v minulých letech, kdy jí doprovod dělal i zpěvák Tomáš Klus nebo exministr Martin Bursík. Vlajku pro Tibet vyvěsil poprvé také Senát z popudu předsedy Miloše Vystrčila (ODS).

Klus a Bursík v první linii. Marvanová vzpomínala na boj za svobodu
Foto: Repro Twitter Hana Kordová Marvanová
Popisek: „Tibeťané“ Martin Bursík, Hana Marvanová a Tomáš Klus

„Před dvěma lety před čínskou ambasádou na protest proti okupaci Tibetu... dnes aspoň takto,“ napsala na Twitteru a přidala krátké video, na kterém stojí po boku Martina Bursíka a Tomáše Kluse zahaleného do tibetské vlajky a všichni společně skandují: „Svobodu Tibetu!“

„Boj Tibeťanů za svobodu a nezávislost si zaslouží naši podporu a obdiv. I proto, že jsme zažili komunistickou nadvládu a víme, jak je mezinárodní podpora důležitá,“ dodala Kordová Marvanová.

 

 

Desátého března se pravidelně koná akce Vlajka pro Tibet, kdy instituce po celé republice vyvěšují vlajku Tibetu jako výraz sounáležitosti a boje proti čínské okupaci. Poprvé tibetskou vlajku vyvěšuje na Valdštejnském paláci Senát pod vedením Miloše Vystrčila. „Vlajka pro Tibet a podobné akce nejsou prázdnými gesty. Veřejná a politická podpora ze svobodného světa je pro Tibeťany důležitá,“ uvedl Vystrčil.

Miloš Vystrčil

  • ODS
  • PROFIL NENÍ POUŽÍVÁN.Případné dotazy na kontakty v Detailech
  • předseda Senátu

Tibet se osamostatnil od Číny v roce 1913, ale krátce po čínském komunistickém převratu v 50. letech Čína území ovládla pomocí vojenských sil. Od té doby probíhají protesty, které vyvrcholily v roce 1959, kdy zemřely desítky tisíc protestujících.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

22:28 Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

Poslanecká sněmovna nominovala na udělení vyznamenání Za zásluhy ke sblížení Čechů a sudetských Němc…