Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy

21. 5. 2019 20:45

Dnes večer se v Praze uskutečnila již čtvrtá demonstrace v pořadí organizovaná spolkem Milion chvilek pro demokracii za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Tentokrát podle odhadu zaplnilo Václavské náměstí kolem 50 tisíc lidí ze všech koutů České republiky. Na akci vystoupili jak odborníci, kteří promluvili o Babišově střetu zájmů, tak známé osobnosti, např. zpěvák Tomáš Klus či legendární hokejový brankář Dominik Hašek, kteří se ostře pustili do premiéra i do prezidenta. Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii vyzval premiéra Babiše k veřejné debatě.

Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Klus
reklama

Podle organizátorů je důvod přesunu protestů ze Staroměstského náměstí na Václavské náměstí kvůli kapacitě a určité symbolice. Organizátoři protestů se obávají, že po jmenování Benešové do vlády je v ohrožení nezávislost justice, a to i v případu vyšetřování premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli údajnému dotačnímu podvodu. Benešová i Babiš v minulosti obavy z ohrožení nezávislosti justice odmítli.

Fotogalerie: - V „kotli"

Na Václavském náměstí se protestovalo proti minist...
Dívka s vlajkou Evropské unie
Hra o trůny už skončila. Skončíš taky Babiši?
Zapálení demonstranti využili kvůli výhledu co se ...
Na Václaváku bylo plno přesně, jak aktivisté slibo...
Přišli i mladí

Anketa

Chcete, aby premiér Babiš odstoupil, jak žádali demonstranti na Václaváku?

12%
88%
hlasovalo: 24837 lidí

Akce začala na Václavském náměstí v 18:30 hod. Hned v úvodu lidé začali skandovat hesla „Babiše do koše“, „Nejsme tvoje firma“. Ani dnes si protestující nezapomněli přinést transparenty, např. „Chceme míň parazitů. Míň udavačů“, nebo „Benešová Marie mé zločiny zakryje“.

K občanům jako tradičně promluvil předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář, jenž připomněl, že ministryně Benešová zpochybňuje Babišovo trestní stíhání. „Jen slepý nevidí souvislosti,“ řekl a vyzval premiéra Babiše, aby se mu postavil v televizní debatě a obhájil tam své kroky. „Vyzývám TV Nova, TV Prima a Českou televizi, aby ho pozvali do duelu a zveřejnili jeho odpověď,“ pravil předseda spolku.