Kmenta označil Babiše za „organizovaný zločin“ a srovnal ho s Mrázkem

14.11.2022 10:54 | Zprávy

Novinář Jaroslav Kmenta, známý svým bojem proti Andreji Babišovi, se ve svém podcastu na serveru SeznamZprávy.cz rozhovořil o tom, jak se podle něj dostal Babiš ke svému hospodářskému impériu, nebyl prý gangster jako Mrázek, byl ‚bílý límeček‘ 21. století. K tomu, aby dosáhl všeho, co chce, používal hlavu, peníze a právníky. Ve svém podcastu interpretuje již známé skutečnosti a domněnky, které prezentoval v minulosti poté, co ho Babiš podle svých slov vyhodil z redakce MF Dnes, protože byl líný.

Kmenta označil Babiše za „organizovaný zločin“ a srovnal ho s Mrázkem
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Jaroslav Kmenta

„Ten chlap mě fascinoval a děsil zároveň,“ zahájil Kmenta svůj podcast a pokračoval s tím, že podle něj měl Andrej Babiš téměř na každého složku s Komprem – míněn kompromitující materiál.

Na kolik jsou spory Jaroslava Kmenty a Andreje Babiše osobní a na kolik jsou založeny na skutečně prokazatelných faktech, je otázkou. Jisté je, že ani Andrej Babiš si o Kmentovi nemyslí nic dobrého.

„Chápu vaši nenávist vůči mně, protože po koupi Mafry, kde jste podle mých informací nic nedělal (maximálně psal účelové texty na objednávku), bral peníze a v pracovní době jste psal své výmysly a fabulace, které vydáváte za knihy a peníze za ně jste pravděpodobně inkasoval vy a ne váš zaměstnavatel, byste musel konečně začít pracovat,“ napsal Babiš zhruba před měsícem na svůj facebook v reakci na Kmentův dotaz ohledně toho, že měl obdržet odposlechy, které pořídila BIS proti prezidentu Zemanovi a dodal, že informace o odposleších jsou na úrovni Aeronetu.

„Toto je poslední reakce, kterou ode mě máte, už mě příště neobtěžujte ani svými přihlouplými dotazy, ani svou přítomností,“ uzavřel zřejmě „navždy“ svoji komunikaci s Kmentou Babiš.

V létě loňského roku se Kmenta s Babišem sešli dokonce na autogramiádě Babišovi knihy Sdílejte, než to zakážou. Kmenta mu tam chtěl věnovat svoji knihu. Ani tentokrát s ním ale Babiš neměl soucit a ve své odpovědi mimo jiné poukázal na možné zdroje Kmentových příjmů od mafiánských bosů

„Kdo vás teďka platí? Předtím vás platil Pitr a Mrázek. A teď vás platí kdo?“ zeptal se podle serveru Forum24.cz, který se zmínil o reportáži Kmenty z místa autogramiády, Babiš Kmenty a tuto tezi neopustil ani v samotném závěru slovní přestřelky, kdy se ještě ohradil slovy:

„Já nekradu! Neberu prachy jako vy! Vy jste bral prachy od Pitra a Mrázka. Vy jste prase novinářské, na shledanou.“

Jak tehdy reagoval Kmenta a zda se proti obvinění z toho, že inkasoval peníze od tuzemské mafie nějak ohradil, nebo bránil soudně, ve zmíněné reportáži není.

Sám Kmenta se ale k obviněním vyjádřil na svém facebooku, psali jsme o tom ZDE.

„To, že o mně mluví, že jsem vyžraný, zkorumpovaný, že lžu a spolupracuji s mafií – mě naopak nijak nevykolejí,“ napsal Kmenta.

Ani v tomto svém příspěvku se ale nijak proti Babišovým nařčením neohradil v tom smyslu, že by je vyvrátil, nebo pohrozil trestním stíháním.

Dodejme, že Jaroslav Kmenta je autorem několika knih, ve kterých Andreje Babiše spojuje s neprůhledným podnikáním a kroky na hranici zákona, někdy i za ní. Navzdory tomu nebyl Babiš za Kmentou zmíněné kauzy obviněn a aktuálně čelí před soudem jen známé kauze Čapí hnízdo.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …