Kmoníček pochválil Zaorálkovu cestu do Číny. Téma Tibetu už prý dnes slouží jen k volebním bodům

29.04.2014 22:46

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes při své návštěvě Číny podepsal dokument, v němž se naše země zavázala, že nebude podporovat samostatnost Tibetu. To ale pravicové opoziční strany kritizovaly s tím, že tím ztrácíme značku malé země, která je tradiční ochránkyní lidských práv, jeden z odkazů Václava Havla. Tuto kritiku odmítl v úterních Událostech, komentářích ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček.

Kmoníček pochválil Zaorálkovu cestu do Číny. Téma Tibetu už prý dnes slouží jen k volebním bodům
Foto: hns
Popisek: Hynek Kmoníček

Podle něj se podpisem tohoto dokumentu jen odstranila jakási schizofrenie, kdy čeští politici něco jiného říkali a něco jiného dělali. To, že nebudeme podporovat samostatnost Tibetu, je v souladu s politikou jedné Číny, kterou podle Kmoníčka zastávaly všechny dosavadní české vlády.

Současně se tak Česko připojilo k hlavnímu proudu evropské politiky. Moderátor pořadu zmínil slova premiéra Sobotky, podle něhož jsme měli horší vztahy s Čínou než evropské velmoci. Podle Kmoníčka byly důvodem právě nejednotné výroky českých politiků. „Začínáme se i chovat tak, jako Německo a Francie,“ poznamenal Kmoníček s tím, že i šéf TOP 09 jako ministr zahraničí též vyznával politiku jedné Číny.

Ke kritice podpisu zmíněného dokumentu Kmoníček podotkl, že samostatnost Tibetu už nepožaduje ani dalajláma a také to, že někteří lidé se snaží na tomto tématu získat volební body.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…