Kmoníček vyslal důležitý vzkaz vládě ohledně plánovaného přijetí uprchlíků z Turecka

30.07.2016 10:40

V tuto chvíli není rozumné přijímat z Turecka osm desítek migrantů, jak o tom nyní uvažuje česká vláda. V rozhovoru pro dnešní Právo to uvedl Hynek Kmoníček, šéf hradního zahraničního odboru.

Kmoníček vyslal důležitý vzkaz vládě ohledně plánovaného přijetí uprchlíků z Turecka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA

88 přesídlenců je součástí dobrovolné české kvóty v návaznosti na dohodu EU s Tureckem. Tato dohoda podle Kmoníčka ale v této chvíli neprobíhá. A dokud nebudou smluvní otázky vyřešeny, nic nás nenutí jednostranně plnit závazky z ní vyplývající.

Vysvětlil také, jaké požadavky by měl splňovat člověk, aby mohl být současně muslimem i Evropanem. Takový člověk by měl souhlasit s rovností pohlaví, s rovností náboženství a s odlukou církve a státu. Kdo má s tímhle problém, není podle Kmoníčka duševně a kulturně Evropan, i když má náš pas. A tudíž nemůže ani požadovat práva Evropana. V životě je totiž vždy něco za něco.

Kmoníček má také recept na šířící se infekci radikálního islámu. Podle něj je zapotřebí radikální léčba. Sami Francouzi říkají, že mají nejméně 120 salafistických center. Němci hlásí stoupající počet příznivců Hizballáhu. Podle Kmoníčka ale tito lidé nemohou fungovat jako součást systému, který svojí samotnou existencí chtějí zničit. Jsou svým vlastním rozhodnutím už mimo něj a jejich návštěvu je načase ukončit. Podle jeho názoru lze přesně vymezit myšlenky, které, ať už je šíří kdokoli, jsou protizákonné. A v případě některých salafistických center je to úplně jednoduché. Je třeba se zeptat, zda uznávají rovnost muže a ženy nebo zda jsou pro zavedení práva šaría místo ústavy. Pak bychom se k takovému duchovnímu vůdci mohli chovat podobně, jako by se jeho souputníci chovali u nich doma k radikálnímu mesianistickému křesťanskému kazateli z nějaké sekty. „Vyhostit a středisko uzavřít,“ prohlásil Kmoníček rezolutně.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opice! Asi brzo umře. Čaputová si vyslechla svoje. A pak přišla rána Babišovi

19:45 Opice! Asi brzo umře. Čaputová si vyslechla svoje. A pak přišla rána Babišovi

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vystoupila jako host v pořadu Inkognito vysílaném v TV JOJ. Ni…