Kmotři ministra dopravy prý ovlivnili chod Eurovie

06.09.2012 18:22

Vít Bárta se kromě čtvrteční interpelace pustil do ministra dopravy Dobeše také na svém webu. Tam uvedl své pochybnosti nad společností Eurovia.

Kmotři ministra dopravy prý ovlivnili chod Eurovie
Foto: LIDEM
Popisek: Exministr dopravy Pavel Dobeš
reklama

Ředitelství silnic a dálnic potažmo Ministerstvo dopravy podle Bárty viditelně pomáhá nechvalně proslulé společnosti Eurovia, "která své kvality prokázala, když našim občanům postavila dálnici D47 na netradičním podloží - odpadcích," uvedl Bárta.

Odchod generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Reného Poruby podle jeho mínění nastal v situaci, kdy bylo rozběhnuto několik arbitráží se společností Eurovia, kdy mezi ŘSD a stejnojmennou společností probíhala rozsáhlá jednání k reklamačnímu řízení na této dálnici.

Co se však po nástupu Pavla Dobeše, respektive Davida Čermáka nestalo? ptá se bývalý ministr dopravy a zároveň odpovídá:

"Ta samá společnost Eurovia začala stavět úsek D1 z Ostravy na státní hranice. Ředitelství silnic a dálnic připustilo, že společnost Eurovia využila mezery ve smlouvě a tzv. fiktivně předala tuto stavbu státu. Tímto fiktivním předáním za prvé Ředitelství silnic a dálnic nemůže uplatňovat sankce za pozdní předání nekvalitního díla. Za druhé, tímto postupem všechny náklady nyní s provozem této stavby přecházejí nikoliv na vadného dodavatele, ale přecházejí na stát! A v tuto chvíli bez ohledu na to, že na tomto úseku stavby jsou stejné problémy jako na dálnici do Ostravy, tak státu nezbývá, než jen pasivně se bránit zmíněným reklamačním řízením, které je právně náročné na dokazování z hlediska nedodělků a vad na stavbě vzniklých."

Bárta je přesvědčen, že tato věc úzce souvisí s Jiřím Frkalem a Zdeňkem Frankem, tedy s poradci "či spíše kmotry pana ministra Dobeše".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

20:28 Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

Ke slovům ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), že je Babiš „debil“, se již vyjád…