Kniha, která rozbije předsudky pražské kavárny. Víme více o publikaci, která vzbudila rozruch, jen co vyšla

31.08.2016 19:34

Tato země je naše. Takový název nese nová kniha rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem, která v těchto dnech vychází v nakladatelství Olympia. Jde o unikátní reprezentativní publikaci opatřenou dosud nepublikovanými snímky hlavy státu a originálními komentáři mluvčího Jiřího Ovčáčka, podle něhož kniha rozbourá předsudky prezidentových odpůrců.

Kniha, která rozbije předsudky pražské kavárny. Víme více o publikaci, která vzbudila rozruch, jen co vyšla
Foto: Archiv
Popisek: Kniha Tato země je naše

Americký velvyslanec má dveře na Hrad zavřené. Tato dnes už notoricky známá věta obletěla svět. Ostrá kritika velvyslance Andrewa Schapira ze strany prezidenta Zemana byla patrně jeho nejcitovanějším výrokem v médiích po celém světě. I o této kauze se podrobněji dočtete v knize Tato země je naše, která v těchto dnech vychází.

Kromě toho budou čtenáři mít možnost si připomenout ty nejžhavější okamžiky z dění na české politické scéně. V jednom z rozhovorů Zeman natvrdo označuje premiéra Sobotku za zrádce, který lže. Na jiném místě zase srovnává chování dnešního Turecka s barbary a vypořádává se i s vulgaritami, které na jeho adresu padaly, např. s výrokem protiruského radikálního aktivisty, že Miloš Zeman je „zasraný fašistický hovado, až chcípne, strašně se ožeru“, a mnoho dalšího.

Soubor pětadvaceti obsáhlých rozhovorů, v nichž se hlava státu vyjadřuje k desítkám a desítkám témat, kauz, světových krizí a problémů, vychází v podobě luxusně provedené knihy v nakladatelství Olympia. Rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem, které vedl Radim Panenka z ParlamentníchListů.cz, přiléhavě doplňuje jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček originálními komentáři psanými speciálně pro tuto knihu.

Obálka knihy Tato země je naše

Dosud nikde nepublikované jsou i desítky snímků hlavy státu, jejichž autorkou je Hanka Brožková, prezidentova oficiální fotografka. Unikátní snímky jsou v knize publikovány na základě smlouvy nakladatelství s Kanceláří prezidenta republiky.

„Kniha je úžasným důkazem faktu, že pan prezident navzdory agresivní pražské kavárně odvážně hájí zájmy naší země, zájmy občanů. Pan prezident hovoří na rovinu, neskrývá se za píárové kejkle, jako někteří politici v podhradí,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz spoluautor knihy Jiří Ovčáček.

Odpůrci prezidenta republiky by podle jeho slov proto knihu měli číst zvláště pozorně. „Publikace rozbourá jejich předsudky,“ má jasno hradní mluvčí.

Kniha vzbudila na sociálních sítích rozruch ještě před tím, než vůbec vyšla. Poznámky typu, že se nehodí ani místo toaletního papíru nebo že bude brzy k mání za devět korun, mluvčího Ovčáčka ani v nejmenším nedeprimují.

„Vždyť ti dobráci z pražské kavárny dělají svým klasickým způsobem knize reklamu a ani o tom nevědí. Je samozřejmě kouzelné sledovat, jak se rozhořčují nad publikací, kterou ještě neměli v ruce,“ dodává Jiří Ovčáček.

„Prezidentu republiky nikdo nemůže upřít, že své názory říká bez ohledu na to, co si o něm kdo pomyslí. Někteří ho za to možná nenávidí, jiní ho i přesto obviňují z populismu. Jaký je Miloš Zeman, ve skutečnosti nejlépe poznáte čtením této knihy. Obsah pětadvaceti rozhovorů na stovky témat vypovídá o názorech českého prezidenta víc než dostatečně,“ doplňuje autor rozhovorů Radim Panenka.

Podoba billboardu, který bude součástí reklamní kampaně

Startovní náklad knihy Tato země je naše bude 5 500 výtisků s tím, že nakladatelství Olympia je připraveno k okamžitému dotisku během několika dní. Podle sdělení nakladatelství Olympia je o knihu enormní zájem ještě před jejím vydáním, a to především v jednotlivých regionech.

O distribuci na pulty knihkupectví po celé republice se stará největší distribuční síť Euromedia. Vzhledem k tomu, že lze očekávat zvýšený zájem o publikaci v místech, kam bude i na podzim prezident Zeman směrovat své krajské cesty, bude v těchto městech Euromedia posilovat prodej.

Součástí uvedení knihy Tato země je naše na trh je i reklamní kampaň na desítkách billboardů a citilightů po celé republice. Reklama navíc poběží také v některých tištěných a elektronických médiích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Martin Huml

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…