Knížák: Merkelová je Hitler v sukních

04.09.2017 13:40

Profesor Milan Knížák, umělec, v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým pro internetovou televizi XTV.cz srovnal současnou Německou kancléřku Angelu Merkelovou s nacistickým diktátorem Adolfem Hitlerem. Rozdíl mezi nimi je prý možná jen v tom, že Hitler nosil kalhoty a Merkelová nosí sukně. Stranou Knížákovi pozornosti nezůstal ani Andrej Babiš. I k němu byl Milan Knížák velmi přísný.

Knížák: Merkelová je Hitler v sukních
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

Jen pár týdnů před nadcházejícími parlamentními volbami v Německu sáhl profesor Knížák k opravdu ostrému přirovnání. Současnou kancléřku Angelu Merkelovou, která vládne už 12 let a možná bude vládnout i další čtyři roky, srovnal a Adolfem Hitlerem.

„Dnes ta Evropa v čele s Angelou Merkelovou, kterou tedy opravdu považuji za jakéhosi novodobého obráceného Hiltlera v sukních , tak mi připadá, že ona pseudohumanistickými prostředky buduje další velkoněmecko říši,“ nebral si servítky host. Podobně se chová třeba takový ten drzý, mladý prezident, francouzácký Macron,“ přisadil si ještě.

Anketa

Máte rádi seriál ,,30 případů majora Zemana"?

90%
10%
hlasovalo: 12203 lidí

„Angela Merkelová vyžaduje, abychom respektovali kvóty, její kvóty. A nechápu proč,“ pokračoval v kanonádě. Merkelová sice rozhodla o tom, že pustí do země milion migrantů, teď s tím má problémy a očekává od ostatních států, že jí pomohou. Jenže takhle jednoduché to není.

Celý rozhovor naleznete ZDE.

Vyjádřil se i k české politice. V prvé řadě by uvítal, kdyby z ní zmizel šéf hnutí ANO Andrej Babiš, kterého považuje za nebezpečného pohrobka minulého režimu. „Myslím, že by se ho měl bát náš stát,“ varoval Knížák. Druhý nejbohatší Čech prý likviduje drobné podnikatele, zemědělské konkurenty a způsob, jakým chce Babiš řídit stát, není podle Knížáka v pořádku.

To, že Babiše volí tolik lidí, vůbec neznamená, že je Babiš v pořádku. Knížák příliš nevěří myšlence: „Hlas lidu, hlas boží“. Spíše je přesvědčen, že se dav může často mýlit.

Určitou naději dnes vidí v ODS, především ve Václavu Klausovi mladším.

Vedle toho by si prý nepřál, aby v prezidentském úřadě pokračoval Miloš Zeman, protože Zeman, podle jeho názoru, „úřad zneužívá k vlastním pomstám“. Proto je Knížák k Zemanovi velmi kritický. Stejně kritický je Knížák i k Michalu Horáčkovi, k němuž nemá důvěru jako k bývalému hráči. Zajímavým prezidentem by prý mohl být senátor Jaroslav Kubera, pokud bude nakonec kandidovat. Jednou z Kuberových světlých stránek prý je, že bývá vtipný.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

14:40 Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

Drzost, s jakou přistoupila ČSSD k nominaci Anny Šabatové, volič nepotřebuje. „Populus“ je lid, prot…