Kníže Schwarzenberg: Když já byl v Zemanově věku, byl jsem čilý. Daniela Hermana mám rád

31.05.2017 10:04 | Zprávy
autor: jav

Před pěti lety se málem stal prezidentem, letos už se Karel Schwarzenberg do voleb pouštět nehodlá. Čestný předseda opoziční TOP 09 si myslí, že by tu neměla být „dědkokracie“. A pustil se i do spojenectví lidovců se Starosty, které je podle něj velmi podivné. Dokonce naznačil, že by v zákulisí celého projektu mohl stát Andrej Babiš.

Kníže Schwarzenberg: Když já byl v Zemanově věku, byl jsem čilý. Daniela Hermana mám rád
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

„Je to koalice, v politice tolik vzácný úkaz, dvou stran, které usilují o stejné voličstvo. Z toho přirozeně nastanou pozdější spory,“ myslí si Schwarzenberg. Spojenectví Starostů s TOP 09, kterému roky předsedal, bylo podle něj mnohem logičtější, protože se zde doplňovala „velkoměstská“ TOP 09 a „venkovští“ Starostové.

„Teď je kolem nich velký mediální rozruch, všichni o nich píší jako o budoucnosti – především v novinách pana Babiše, což ve mně budí jisté podezření, jestli to celý není trošku podpořeno,“ naznačuje v rozhovoru pro web Echo24.cz. I proto považuje koalici za podivnou, i když některé její představitele, zejména Petra Gazdíka a Daniela Hermana, prý má rád.

Volební VIDEO: Petřík a Pavlík,  kamarádi ze skautu

Kromě Sněmovny se bude v dohledné budoucnosti volit i prezident a v této volbě je to podle Schwarzenberga bída. V podstatě jediným kandidátem, který se dá nazvat „seriózním“, je podle něj akademik Drahoš. Bývalý šéf Akademie věd je proto jeho volbou. A z neoficiálních hovorů má dojem, že je tomu tak i ve zbytku TOP 09. Proto není vyloučené, že strana Drahošovu kandidaturu podpoří i oficiálně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …