Kníže Schwarzenberg kritizuje: Demonstrace proti Babišovi byly příliš slabé. Opouštíme zásady Václava Havla

14.07.2018 14:19

Vláda Andreje Babiše už má několik dní důvěru Poslanecké sněmovny a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ji stále slovně ostřeluje. Nahlédněte.

Kníže Schwarzenberg kritizuje: Demonstrace proti Babišovi byly příliš slabé. Opouštíme zásady Václava Havla
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Karel Schwarzenberg na křtu knihy spisovatele Pavla Kohouta

V noci na čtvrtek dostala vláda Andreje Babiše (ANO) důvěru. Pro kabinet se vyslovili poslanci Babišova hnutí ANO, poslanci koaliční ČSSD a poslanci formálně opoziční KSČM. 105 poslanců řeklo vládě ano. Podle Karla Schwarzenberga je to vláda poněkud paradoxní, protože komunisté podpořili svého největšího ideologického nepřítele – velkokapitalistu a druhého nejbohatšího Čecha Andreje Babiše.

Podle čestného předsedy TOP 09 je třeba položit si otázku, zda se z této situace ještě dokážeme „oklepat“. „Zůstává otázkou, jestli jsme ještě schopní se pochlapit a navázat na demokratické tradice Tomáše Garrigua Masaryka a Václava Havla, nebo pozvolna, ale stále rychleji budeme sklouzávat v pouhé honbě za materiálními statky do trendů, které jsme viděli v postsovětských republikách, ve státech jako Bělorusko a dalších,“ napsal Schwarzenberg na sociální síti facebook.

Nejstarší člen české Poslanecké sněmovny má o českou demokracii obavy. Ačkoli se někteří občané ozývají a dávají najevo, že se jim současné mocenské upořádání ani trochu nelíbí, podle Schwarzenberga nejsou tyto demonstrace dostatečně masivní na to, jak velkému problému naše demokracie čelí.

„Tomáš Garrigue Masaryk správně říkal, státy vznikají a zanikají s principy, na kterých byly postaveny. Všechny zásady, na nich byly republika Československá, ale taky republika Česká Václava Havla, postaveny, nyní opouštíme. Tudíž vidím nyní naši budoucnost dosti ponurou,“ uzavřel politik varovně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…