Kníže modrým rebelům: Máte to marné, vyděrači

06.09.2012 11:15

Vláda na svém jednání schválila balíček daňových opatření ve stejné podobě, v jaké jej ve středu večer odmítli poslanci. Zároveň již na tiskové konferenci po zasedání kabinetu zahájily koaliční špičky útok na poslance ODS, kteří svým nesouhlasem tento návrh, který vláda označovala za klíčový, smetli ze stolu.

Kníže modrým rebelům: Máte to marné, vyděrači
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Napětí již v minulých dnech eskaloval ministr financí Miroslav Kalousek, který naznačil, že rebelům vůbec nejde o daně, ale že se jedná o vnitrostranický spor v ODS. Podobné dotazy proto pochopitelně od novinářů směřovaly i na premiéra Petra Nečase.

„Po ovoci poznáte je,“ ocitoval při odpovědi z Bible premiér. Podle něj se v následujících týdnech ukáže, jestli to byla záminka, nebo vážný důvod. Uvidí se to prý podle toho, zda rebelové budou ochotni jednat o podobě daňového balíčku.  Již předtím však naznačil, k jaké variantě se kloní. „Nikdo z těch, kteří hrubým způsobem porušili koaliční smlouvu, zatím neformuloval žádné konkrétní požadavky,“ řekl Nečas novinářům.

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se při svém vystoupení podělil o svou životní zkušenost: „Já jsem zjistil, že člověk se nikdy nesmí nechat vydírat, protože když se necháte vydírat, tak to s vámi jde z kopce. Toho by si vláda podle něj měla být při obhajobě vládního balíčku vědoma. A měli by si to uvědomit i všichni ti, kteří se o to vydírání pokoušejí,“ varoval již poněkolikáté rebely z ODS.

Těm pohrozil již v úterý, když je na sněmovním brífinku TOP 09 nazval zrádci a přirovnal k těm poslancům, kteří v roce 2009 sestřelili vládu premiéra Topolánka. Proti tomu se ve středu ve svém sněmovním projevu ohradil nezařazený poslanec Michal Doktor, který minulý rok vystoupil právě z ODS. „Ohrazuji se důrazně proti tomu, aby mi bylo vyhrožováno, že se mnou bude zacházeno jako se zrádcem,“ řekl v rozpravě o daňovém balíčku.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…