Kníže řečnil v Plzni: Z třicátých let víme, kam volání po silné ruce došlo

06.10.2013 11:29 | Zprávy
autor: Václav Fiala

REPORTÁŽ Desítky studentů a především studentek obklopovaly předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga na plzeňském kontaktním mítinku. I když měl při svém příjezdu více než půlhodinové zpoždění, nikdo si v zimě nestěžoval a všichni s nadšením očekávali příjezd knížete.

Kníže řečnil v Plzni: Z třicátých let víme, kam volání po silné ruce došlo
Foto: redakce
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg odpovídá na otázky v pražské hospodě

První, odpolední část setkání v pojízdné „kamiónové“ kavárně se zúčastnily celkem dobré dvě stovky především mladých lidí. I když byli k dispozici krajští kandidáti do Poslanecké sněmovny - „jednička“ Marek Ženíšek či „dvojka“ Jaroslav Lobkowitz a samozřejmě i další členové TOP 09 a Starostů, „tahákem“ dne byl samozřejmě finalista prezidentské volby Karel Schwarzenberg.

Ten po svém příjezdu krátce pozdravil své fanoušky a prohlásil, že: “…od roku 1990 jsou tyto volby vůbec nejdůležitější. Z třicátých let minulého století víme, kam volání po silné ruce došlo. Bude se rozhodovat o tom, zda budeme žít v prezidentském systému. Proto jsou volby teď tak strašně důležitý!“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Mocní

Koho považujete za mocné, koho za zlo a koho a jak bychom měli porazit? Podle mě mocní měli moc vždy a ne že by ji nezneužívali. Zajímá mě, ale jak konkrétně jste myslel ten váš komentář v kontextu dnešní doby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Já bych se válečné dani nebránila.“ Černochová vypustila nápad

13:09 „Já bych se válečné dani nebránila.“ Černochová vypustila nápad

Poslankyně Jana Černochová (ODS) v nedělní Partii řekla, že by se nebránila zavedení „válečné daně“.…