Kníže se pohádal u Moravce. Nečas se plete do práce. Není to můj šéf

04.03.2012 20:01

Slovní přestřelkou skončila první hodina debaty ČT u Václava Moravce. Vicepremiér a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg v přímém přenosu tvrdě kritizoval šéfa kabinetu Petra Nečase.

Kníže se pohádal u Moravce. Nečas se plete do práce. Není to můj šéf
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg
reklama

Předseda TOP 09 Karel Scwarzenberg dlouhodobě kritizuje ODS a jejího šéfa Petra Nečase za jeho politiku vůči Bruselu. Naposledy v pátek v Bruselu Nečas nepodepsal pakt o fiskální unii a podle Schwarzenberga tak ČR posunuje na okraj Evropy. "Snad vládu osvítí Duch Svatý," povzdechl si Schwarzenberg s tím, že by stále mělo smysl k fiskální smlouvě podpis připojit.Docházka ministrů není moje starost

Na dotaz moderátora Václava Moravce, zda má Schwarzenberg ponětí o tom, jak na své evropské schůzky dojíždějí ministři vlády, odvětil, že ano. „To ale není moje starost. To je starost pana premiéra. Měl by koordinovat především své ministry a neplést se nám do práce,“ ostře odsoudil Schwarzenberg Nečase k námitce Václava Moravce, že zvláště někteří ministři moc do Bruselu na pravidelné porady s resortními kolegy z Unie nedojíždí.

Nečase a svého stranického předsedy se zastal europoslanec za ODS Jan Zahradil. „To snad nemyslíte vážně, že se Vám nemá pan premiér plést do práce,“ nechápal výrok vicepremiéra Zahradil.„Pan premiér není můj nadřízený, to by si měl uvědomit,“ pokračoval Schwarzenberg. Kritizoval tak i úlohu Hradu, který prý nepřispívá k jednotné evropské politice. Podle něj právě odmítavý postoj Václava Klause k politické integraci v rámci EU přispívá i k postoji Petra Načase, který se mu prý chce zavděčit.

Podle Zahradila nikdo nechce z Unie odcházet. Spíš by se měla vést kritická debata o dalším směřování Evropské unie.Intelektuální lenost

Nečas v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny přiznal, že nebyl ani v místnosti, kde se v pátek dohoda podepisovala. "Považuji za klíčové, že jsme spolu s Velkou Británií a Nizozemskem byli hnacím motorem iniciativy, která má za cíl dokončení skutečného jednotného trhu," vysvětlil Nečas.

Nečas odmítl, že by se ČR mohla v Evropě izolovat. "To je hloupý, nesmyslný mýtus, který u nás šíří ti, kdo se jinak v evropských otázkách neorientují. Podobná klišé jsou výrazem intelektuální lenosti," zlobil se v LN Nečas.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ann
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila

9:06 Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila

Herní vývojář, glosátor a nyní i bojovník proti cenzuře Daniel Vávra se střetl s eurokomisařkou Věro…