Kníže urazil rakouské politiky. A pěkně to od nich schytal

29.08.2013 8:55

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se na dovolené v rakouském tisku rozpovídal kromě české i o rakouské politice. Jejím představitelům vytkl zejména nedostatečnou aktivitu v zahraniční politice. Od špiček rakouské politiky, včetně kancléře Faymanna, se mu dostalo poučení, že právě on, proslulý svým podřimováním, by neměl kázat o nedostatku aktivity.

Kníže urazil rakouské politiky. A pěkně to od nich schytal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Schwarzenberg v novinovém rozhovoru uvedl, že rakouští politici, zejména ministr zahraničí a předseda lidovců Michael Spindelegger je málo aktivní na summitech EU. Přitom právě evropskou politiku a úspěchy v ní pojal rakouský šéf diplomacie jako základ kampaně před zářijovými parlamentními volbami.

Werner Faymann, sociálně demokratický kancléř, obratem Schwarzenberga upozornil, že je velmi zvláštní, jaký má přehled o dění na bruselských jednáních. Několikrát jej při nich přitom viděl podřimovat a i jindy prý vypadá, že okolní dění příliš nevnímá.

Ministr zahraničí zase připomněl svůj nedávný zážitek z jednání EU o zbrojním embargu vůči Sýrii. Před jednáním se prý Schwarzenberg vyjadřoval velmi jednoznačně. Na jednání, když se ukázalo, že velké země změnily svůj postoj, prý rakouský ministr nakonec pro zachování embarga vystupoval sám. Když se podíval na Schwarzenberga, který měl před jednáním plná ústa odvážných řečí, dělal prý, že spí. „A on mi klidně řekne, že mám málo osobní odvahy,“ rozčiloval se rakouský ministr podle webu Týden.cz.

Exministr Schwarzenberg se však proti jeho slovům ohradil s tím, že česká delegace se ještě před hlasováním po důkladném uvážení rozhodla změnit postoj, což by jeho rakouský kolega snadno zjistil, kdyby se jej na to zeptal. „Oni před hlasováním s námi ani nejednali,“ vrátil úder rakouskému kolegovi. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…